Mieszkania do remontu są różnej wielkości i w różnym standardzie, znajdują się też w różnych lokalizacjach w mieście. To szansa na szybsze otrzymanie miejskiego lokum.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieszkania komunalne przeznaczone do remontu przez przyszłych lokatorów są wynajmowane po uzyskaniu pozytywnej opinii Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony na rok 2021, jeżeli wyrażą one wolę wykonania prac remontowych.

Oddawanie gorzowianom mieszkań z zasobów komunalnych pod warunkiem samodzielnego remontu to jeden z elementów nowej polityki mieszkaniowej miasta, wypracowanej wspólnie przez radnych i urzędników.

Mieszkania do remontu są różnej wielkości i w różnym standardzie, znajdują się też w różnych lokalizacjach w mieście. Listę lokali można znaleźć pod tym linkiem.

Przyszły najemca dostaje od miasta szczegółowy zakres prac do wykonania. Na remont ma trzy miesiące od chwili przejęcia mieszkania.

Oferty na 16 lokali można składać od 17 do 31 maja.

Wykaz 16 mieszkań znajduje się również na tablicy ogłoszeń w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26 oraz w Urzędzie Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4.

Szczegółowe informacje dostępne są pod nr. tel. 95 7355 756 lub w Wydziale Spraw Społecznych.

CZYTAJ TEŻ: 50 kin sieci Helios zostanie otwartych 21 maja, zaraz po północy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej