Przez trzy dni zajęcia prowadził Rafał Dobrucki, który od początku 2021 r. zastąpił Marka Cieślaka. Podczas zgrupowania był czas zarówno na trening na bydgoskim torze, jak i na obowiązki marketingowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Bydgoszczy najpierw trenowała kadra seniorska, a następnie kadra młodzieżowa. W ciągu dnia odbywał się jeden trening, następnie reprezentanci Polski wypełniali obowiązki marketingowe. W zajęciach brali również udział zawodnicy Stali Gorzów - Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak i Wiktor Jasiński.

- Moje życie trochę się zmieniło ostatnimi czasy, urodził mi się syn, więc jest zupełnie inaczej, ale absolutnie nie przeszkodziło mi to w przygotowaniu do sezonu. Wręcz przeciwnie, jest jeszcze lepiej - powiedział Zmarzlik.

Ważnym punktem zgrupowania był wykład przedstawiciela Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA), pana Grzegorza Borkowskiego, który tłumaczył zawodnikom szczegóły dotyczące używania leków oraz suplementów w odpowiedni sposób.

Bardzo ciekawe było również spotkanie kadrowiczów z Tomaszem Gollobem. Były żużlowiec, wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski, opowiadał o niuansach technicznych starszym zawodnikom, a młodzieżowcom starał się wskazać drogę, którą powinni podążać, by osiągnąć na żużlu sukces.

Kadra znalazła również chwilę na to, aby spotkać się na minitorze z najmłodszymi adeptami speedwaya, którzy dosłownie za bramą stadionu Polonii trenowali pod okiem Jacka Woźniaka, byłego zawodnika i trenera bydgoskich „Gryfów”. W rolę przewodnika wcielił się Mateusz Cierniak z Motoru Lublin, który pokazał najmłodszym zawodnikom kilka technik jazdy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej