Pojedynki w sobotę, a nie w piątek, wszystkie cztery o innych godzinach, niż już zdążyliśmy się przyzwyczaić, no i na trybuny wracają kibice. Fani w tych wszystkich zmianach pewnie się połapią, byle pogoda w końcu dopisała i 6. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi odbyła się w całości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 15 maja na stadiony mogą wrócić kibice - maksymalnie 25 proc. obłożenia trybun. W Gorzowie fani będą mogli zatem w końcu obejrzeć na żywo mecze żużlowe czy piłkarskie.

Od 29 maja ma być możliwe uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach dla wszystkich. Maksymalne obłożenie - 50 proc. (z widownią). W końcu zostaną też otwarte siłownie, kluby fitness oraz solaria. Limit: 1 osoba na 15 m kw., działalność w ścisłym reżimie sanitarnym.

Najpierw z piątku na sobotę zostały przesunięte mecze żużlowej 6. kolejki w Lesznie i Grudziądzu, aby i tam mogli w najbliższy weekend wejść na trybuny kibice. Te spotkania zostały wyznaczone na godz. 16 i 21. Mecz Unia - Falubaz zostanie pokazany na kanale Eleven Sports 2, a starcie GKM - Motor na Eleven Sports 1. Przed spotkaniem w Grudziądzu, od godz. 18.15, można obejrzeć piłkarski finał Pucharu Anglii Chelsea - Leicester.

Także futbol, tym razem krajowy, pozmieniał godziny niedzielnych spotkań żużlowych. O godz. 17.30 rozpoczną się wszystkie mecze ostatniej kolejki ekstraklasy. Oprócz Multiligi, gdzie można śledzić wydarzenia na każdym stadionie, poszczególne piłkarskie pojedynki będzie można obejrzeć na różnych kanałach, także w nSport+. Dlatego żużlowy mecz Apator - Włókniarz wystartuje o godz. 15.15 (przesunięcie z 16.30), a spotkanie gorzowian we Wrocławiu o godz. 19.45 (wcześniej - 19.15).

CZYTAJ TEŻ: Najpierw plus 10 dla Falubazu, ale kontra lidera z Gorzowa była piorunująca. Stal wygrywa derby w Zielonej Górze!

PROGRAM 6. KOLEJKI:

sobota, 15 maja

godz. 16, Eleven Sports Fogo Unia Leszno - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

godz. 21 Eleven Sports Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Motor Lublin

niedziela, 16 maja

godz. 15.15, nSport+ eWinner Apator Toruń - Eltrox Włókniarz Częstochowa

godz. 19.45, nSport+ Betard Sparta Wrocław - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

  • 1. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 4 8 +44
  • 2. Motor Lublin 4 6 +10
  • 3. Betard Sparta Wrocław 4 4 +11
  • 4. Fogo Unia Leszno 3 4 +6
  • 5. eWinner Apator Toruń 4 4 +16
  • 6. Eltrox Włókniarz Częstochowa 4 2 -22
  • 7. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 5 2 -20
  • 8. Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 4 2 -45

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy. W tym roku nie będzie meczów barażowych, a więc ekipy z miejsc 5-7 zostają w lidze.

ZALEGŁE MECZE Z 5. KOLEJKI:

piątek, 21 maja

godz. 18, Eleven Sports Motor Lublin - eWinner Apator Toruń

godz. 20.30 Eleven Sports Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno

ZALEGŁE MECZE Z 4. KOLEJKI:

niedziela, 23 maja

godz. 16.30, nSport+ MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Eltrox Włókniarz Częstochowa

godz. 19.15, nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej