Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pod koniec ubiegłego roku mieszkańcy os. Słonecznego mogli do tej inwestycji zgłosić swoje uwagi i opinie. Jest szansa, że jeszcze w tym roku na głównej ulicy w tym rejonie pojawi się nowy asfalt.

Wykonawcy szukają wspólnie miasto i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ częścią zadania jest przebudowa sieci wodociągowej wraz z wymianą istniejących przyłączy. Istniejąca sieć wodociągowa zostanie zdemontowana lub zamulona mieszankami cementowo-gruntowymi.

Główna inwestycja to przebudowa 760 m ul. Słonecznej, od cerkwi poprzez pl. Słoneczny do skrzyżowania z ul. Olimpijską, z wyłączeniem małego odcinka, już wyremontowanego wcześniej.

Maj 2021 r. Ul. Słoneczna w Gorzowie być może jeszcze w tym roku doczeka się remontuMaj 2021 r. Ul. Słoneczna w Gorzowie być może jeszcze w tym roku doczeka się remontu FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Obecna, w wielu miejscach bardzo zniszczona nawierzchnia ma być całkowicie usunięta i wykonana na nowo. Ponadto zadanie zakłada przebudowę istniejącego odwodnienia - kanalizacji deszczowej, regulację studni, kratek ściekowych.

Mają pojawić się nowe krawężniki i obrzeża, zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych. To i pozostałe przejścia mają być również doświetlone. Powstaną także zjazdy i parkingi.

Wykonawca będzie musiał dokonać nowych nasadzeń drzew i pnączy, teren zostanie uzupełniony o nowe meble miejskie, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Oferty potencjalnych wykonawców są zbierane do 17 maja. Jeśli przetarg udałoby się rozstrzygnąć to z nowej drogi na os. Słonecznym powinniśmy korzystać na koniec listopada tego roku.

CZYTAJ TEŻ: Wyświetlacze z rozkładem jazdy na 27 przystankach w Gorzowie mają być gotowe jesienią

CZYTAJ TEŻ: Ogródki restauracyjne otwarte od połowy maja. W Gorzowie można taki stworzyć za symboliczną opłatą

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.