Przed Biblioteką Herberta w Gorzowie stanęła wrzutnia, gdzie przez całą dobę można oddać wypożyczone książki czy płyty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Urządzenie kosztowało 25 tys. zł. Łatwo je znajdziemy. Czarna skrzynka stanęła po lewej stronie od wejścia do Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta.

- Mam nadzieję, że to rozwiązanie dobrze przyjmą czytelnicy - mówił Sławomir Szenwald, dyrektor Biblioteki Herberta. - To dodatkowa możliwość oddania wypożyczonych książek w czasie, gdy biblioteka jest zamknięta, albo po prostu gdy ktoś chciałby oddać materiały jak najszybciej, nie wchodząc do budynku.

Maj 2021 r. Przed Biblioteką Herberta w Gorzowie stanęła wrzutnia, gdzie przez całą dobę można oddać wypożyczone książki, kasety czy płyty
Maj 2021 r. Przed Biblioteką Herberta w Gorzowie stanęła wrzutnia, gdzie przez całą dobę można oddać wypożyczone książki, kasety czy płyty  FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Nad wrzutnią znajdziemy zasady korzystania z niej. Bibliotekarze apelują, aby materiały zwracać w sposób delikatny, pojedynczo i zawsze grzbietem do środka urządzenia. Wrzutnia jest opróżniana codziennie rano, w dniach otwarcia WiMBP, czyli od poniedziałku do soboty.

Zwrócone książki czy płyty zostają zdjęte z konta czytelnika w kolejnym dniu roboczym. W przypadku nieterminowego zwrotu materiałów bibliotecznych, zaprzestanie naliczania opłat za ich przetrzymanie następuje z chwilą zdjęcia z konta czytelnika, a nie w momencie umieszczenia ich we wrzutni.

CZYTAJ TEŻ: Tym razem uda się ruszyć z przebudową Hawelańskiej? Radni zgodzili się dołożyć 900 tys. zł

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej