Po unieważnieniu w kwietniu przetargu na modernizację deptaku na ul. Hawelańskiej wraz z ul. Wełniany Rynek na odcinku od Sikorskiego do Hawelańskiej miasto zdecydowało się zwiększyć pulę pieniędzy na to zadanie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kolejne zmiany w centrum miasto chce zacząć od modernizacji deptaku na Hawelańskiej (odcinek od Sikorskiego do Studni Czarownic) wraz z ul. Wełniany Rynek na odcinku od Sikorskiego do Hawelańskiej. Ze względu na zakres prac (połączenie z budową sieci wodociągowej) pieniądze zostały zarezerwowane w budżecie miejskim - 2,4 mln zł, ale również przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - prawie 200 tys. zł.

Za fundusze takiej wysokości nie udało się znaleźć odpowiedniego wykonawcy. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zaproponował uchwałę wnoszącą zmiany w budżecie miasta, na którą przystali radni. Zwiększają się wydatki o 1,46 mln zł na budowę odcinka ul. Litewskiej (100 tys. zł), eksploatację oświetlenia drogowego (50 tys. zł), wydatki bieżące dotyczące gospodarki ściekowej i ochrony wód związane z realizacją zadań w zakresie ochrony środowiska (410 tys. zł), a także na modernizację deptaku na ul. Hawelańskiej (900 tys. zł).

W tym momencie w puli na inwestycję w centrum Gorzowa mamy prawie 3,5 mln zł. W pierwszym przetargu oferty, które spełniały warunki zamówienia, zawierały kwoty na nieco ponad 4 mln zł. Wkrótce możemy się spodziewać nowego przetargu.

Kwiecień 2021 r. Deptak na Hawelańskiej w Gorzowie zostanie odnowiony
Kwiecień 2021 r. Deptak na Hawelańskiej w Gorzowie zostanie odnowiony  FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

W centrum miasta utrzymane zostaną dotychczasowe deptaki na Wełnianym Rynku i na ul. Hawelańskiej schodzące się przy Studni Czarownic. Na pozostałych odcinkach tych ulic, a także na ul. Zabytkowej i Dzieci Wrzesińskich ruch samochodowy zostanie ograniczony i uspokojony.

Dzięki temu będzie można stworzyć tzw. woonerf na części Wełnianego Rynku, pomiędzy budynkami nr 2-12. To przestrzeń publiczna łącząca funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej