Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w decydującej części sezonu w Ekstralidze Unihokeja Mężczyzn. Zamiast fazy play-off mamy znów dwudniowy turniej dla najlepszej czwórki. Pierwszy raz w historii weźmie w nim udział drużyna I LO UKS Floorball Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatecznie w ekstraklasie unihokeistów, przed wprowadzane obostrzenia, związane z pandemią koronawirusa, nie udało się w pełni dokończyć sezonu zasadniczego. Mecze, które pozostały do rozegrania, nie mają jednak wpływu na kształt tabeli.

Gorzowianie do końca bili się o pierwsze miejsce i jak najlepsze rozstawienie w rywalizacji o medale. Po porażce 3:7 z Bankówką w Zielonce zostali na trzeciej pozycji. Za Bankówką i Szarotką Nowy Targ. Właśnie nowotarżanie będą rywalami naszych unihokeistów w półfinale.

Doszło także do zmiany formuły wyłonienia medalistów w sezonie 2020/21. Najpierw mieliśmy mieć dwustopniową fazę play-off, gdzie korygując przedsezonowe założenia, miała się toczyć rywalizacja do dwóch wygranych.

Dzisiaj mamy jeszcze inny format. Ten znany z poprzednich lat. 29 i 30 maja odbędzie się turniej Final Four.

Drużyny zagrają w sobotę mecze półfinałowe zgodnie z miejscem po rundzie zasadniczej (1-4, 2-3). W niedzielę zostaną rozegrana spotkania o trzecie miejsce i wielki finał. Gdzie? Organizator właśnie jest wybierany. Pierwszeństwo, po spełnieniu określonych warunków, przysługuje klubowi, który wygrał fazę zasadniczą.

TABELA FAZY ZASADNICZEJ EKSTRALIGI UNIHOKEJA MĘŻCZYZN W SEZONIE 2020/21:

  • 1. Bankówka Zielonka 14 36 141:51
  • 2. Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 14 36 109:53
  • 3. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 14 34 104:52
  • 4. Olimpia Łochów 13 21 80:76
  • 5. KS Górale Nowy Targ 13 17 66:85
  • 6. Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 13 10 64:109
  • 7. Olimpia Osowa Gdańsk 13 8 66:98
  • 8. Pionier Tychy 14 0 5:111

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 5.–6. zakończą sezon. Ekipa z siódmego miejsca zagra baraż z drugą drużyną z pierwszej ligi, a ósmy zespół spadnie do pierwszej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej