Ekipa Meprozetu w środku tygodnia nie zebrała składu na mecz w Sławie i oddała go walkowerem. - Przeciwko Stilonowi też byliśmy w stanie wystawić tylko jedenastkę, z rezerwowym bramkarzem w polu - opowiadał Burzawa. - W takich realiach też mieliśmy swoje szanse i wstydu nie było.

Przy piłce byli jednak głównie gorzowianie, którzy pierwszą bramkę strzelili w 33. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przytomnie w polu karnym gospodarzy zachował się Naohiro Yoshida i trafił do siatki. To był pierwszy gol Japończyka w barwach Stilonu.

Yoshida miał też udział przy drugim trafieniu dla niebiesko-białych. Zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Bramkarz Meprozetu odbił piłkę przed siebie, a pierwszy wystartował do niej Wojciech Kurlapski, który został sfaulowany w polu karnym. Wynik spotkania na 2:0 ustalił Łukasz Maliszewski.

W drugiej połowie po stronie Stilonu zadebiutował niespełna 17-letni bramkarz Maksymilian Wojdyło.

W sobotę, 8 maja stilonowcy, w kolejnym ligowym spotkaniu, podejmą Lechię II Zielona Góra.

MEPROZET STARE KUROWO - STILON PROSUPPORT GORZÓW 0:2 (0:1)

BRAMKI: Yoshida (33.), Maliszewski (56. z karnego)

STILON: Bukowski (72. Wojdyło) - Dziduch (87. Żak), Majerczyk, Nidecki, Kalinowski (46. Łaźniowski) - Świerczyński (61. Ograbek), Maliszewski (77. Snowyda), Wiśniewski - Surmaj, Kurlapski (82. G. Wiśniewski), Yoshida.

WYNIKI Z 29. KOLEJKI:

Meprozet Stare Kurowo - STILON PROSUPPORT GORZÓW 0:2, Pogoń Świebodzin - Czarni Browar Witnica 0:1, Stal Sulęcin - Arka Nowa Sól 2:2, Czarni Żagań - Carina Gubin 1:1, Polonia Słubice - Ilanka Rzepin 0:3, Pogoń Skwierzyna - Odra Nietków 2:1, Spójnia Ośno Lubuskie - Piast Iłowa 0:0, Korona Kożuchów - Tęcza Krosno Odrzańskie 5:0.

• 1. Carina Gubin 24 57 72:24
  • 2. Dąb Sława Przybyszów 23 50 61:34
  • 3. Ilanka Rzepin 24 49 67:31
  • 4. STILON PROSUPPORT GORZÓW 24 46 44:19
  • 5. Polonia Słubice 25 44 42:32
  • 6. Czarni Browar Witnica 23 41 38:37
  • 7. Odra Nietków 25 38 51:40
  • 8. Spójnia Ośno Lubuskie 24 38 37:31