W pierwszej połowie nasi piłkarze stracili dwa gole. Najpierw z rzutu karnego trafił dla Polonii Filip Żagiel, a w 34. minucie celnie główkował Grzegorz Ochwat.

- Te dwa gole z pewnością ustawiły mecz w Bytomiu - mówił trener Warty Mariusz Misiura. - W przerwie zdecydowaliśmy się na bardziej ofensywne zmiany i wyglądaliśmy jako zespół znacznie lepiej.

W 52. minucie po dośrodkowaniu Artura Stawikowskiego kontaktową bramkę dla gości strzelił Oskar Sikorski. Kilka minut później znów wrzutka Stawikowskiego i blisko szczęścia był Paweł Krauz. Piłka trafiła w słupek.

Przez ostatni kwadrans gorzowianie grali w dziesiątkę, bo Adrian Bielawski obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. W samej końcówce spotkania gospodarze zdobyli trzeciego gola.

Kolejny mecz naszych piłkarzy tym razem w środku tygodnia. W środę, 5 maja warciarzy czekają trzecioligowe lubuskie derby. Przy Olimpijskiej zagramy z Lechią Zielona Góra, która w ten weekend uległa u siebie liderowi z Chorzowa 0:2.

POLONIA BYTOM - WARTA GORZÓW 3:1 (2:0)

BRAMKI: Żagiel (16. z karnego), Ochwat (34.), Budzik (90.) - Sikorski (52.)

WARTA: Lech - Gołdyn (65. Hirsz), Śledzicki, Grudziński (46. Szulc), Stawikowski - Błajewski (46. Posmyk), Szałas (29. Mikołajczak), Sikorski, Bielawski - Surożyński (80. Nowakowski), Krauz.

WYNIKI Z 28. KOLEJKI:

Polonia Bytom - WARTA GORZÓW 3:1, Foto Higiena Gać - Gwarek Tarnowskie Góry 3:2, Stal Brzeg - GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:0, ROW 1964 Rybnik - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:1, Polonia Nysa - Górnik II Zabrze 1:2, Rekord Bielsko-Biała - Polonia Stal Świdnica 7:3, Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2, Zagłębie II Lubin - MKS Kluczbork 4:0, Ślęza Wrocław - Piast Żmigród 2:2.

• 1. Ruch Chorzów 27 71 70:20
  • 2. Polonia Bytom 26 58 59:29
  • 3. Ślęza Wrocław 27 57 69:27
  • 4. GKS Pniówek 74 Pawłowice 27 55 49:30
  • 5. Zagłębie II Lubin 27 41 49:34
  • 6. Rekord Bielsko-Biała 26 40 49:35
  • 7. Lechia Zielona Góra 26 40 37:35
  • 8. LKS Goczałkowice Zdrój 27 40 46:41