Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wykonawca prac związanych z przebudową wodociągu i kanalizacji, w rejonie skrzyżowania ulic Spichrzowej, Garbary, Składowej i Nadbrzeżnej, w piątek, 30 kwietnia w godzinach popołudniowych otworzy dla ruchu część tego skrzyżowania.

Nastąpi udrożnienie przejazdu przez ulice Spichrzową, Składową i Garbary. W dalszym ciągu zamknięty będzie przejazd pod niszą estakady kolejowej na ul. Nadbrzeżnej. Nadbrzeżna w rejonie Wildomu pozostanie drogą dwukierunkową bez przejazdu.

Z uwagi na prowadzone prace na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły ulice Młyńska oraz Dworcowa w dalszym ciągu będą drogami dwukierunkowymi.

Inwestycję „Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie mostu kolejowego w Gorzowie”, która kosztuje prawie 10 mln zł, realizuje firma Wuprinż z Poznania.

Przez skrzyżowanie na Spichrzowej i pod dnem Warty PWiK poprowadzi rurociąg na Zawarcie.

- Zostanie poprowadzone prawie 500 metrów rury wodociągowej o średnicy 600 milimetrów i dwie rury kanalizacyjne o długości około 440 metrów każda, o średnicy 450 milimetrów - opowiadał Bogusław Andrzejczak, prezes gorzowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Stare rury znikną z mostu kolejowego, a nowe, za pomocą specjalistycznego sprzętu do przewiertów pod dnem rzeki, zostaną poprowadzone pod Wartą, połączą ulice Garbary i Fabryczną.

Dzięki temu będzie można doprowadzić wodę z ujęcia w Siedlicach, zlokalizowanego wzdłuż lewego brzegu rzeki Warty, naprzeciw Czechowa. Nowym rurociągiem będą też odprowadzane ścieki z południowej części Gorzowa.

CZYTAJ TEŻ: Na Kostrzyńskiej jazda wahadłowa, ale dzięki temu zamiast dziur będziemy mieli nową nawierzchnię

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.