Przez chwilę wydawało się, że tym razem kajakowe, europejskie medale nie zostaną rozdane, bo z organizacji wycofał się niemiecki Duisburg. Natychmiast jednak zgłosił się Poznań i ta kandydatura została zaakceptowana. Mistrzostwa rozpoczną się 3 czerwca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy mistrzostw Europy seniorów mają nadzieję, że na Malcie w Poznaniu pandemia koronawirusa już nie pomiesza im szyków.

Polacy mają już doświadczenia z imprezami, podczas których trzeba stosować się do obostrzeń. W 2020 r. odbył w tym samym miejscu europejski szczyt wioślarzy.

Pod koniec czerwca, również w Poznaniu, odbędą się ME juniorów i U23.

Wcześniej będziemy śledzić postępy przedstawicieli gorzowskich klubów w majowych Pucharach Świata na Węgrzech i w Rosji. W tym roku bardzo ważnych, bo przecież droga przez te starty wjedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Na razie mamy bardzo dobre wieści z Wiosennych Ogólnopolskich Regat Konsultacyjnych w Wałczu. - To były kolejne, bardzo dobre występy kajakarki Anny Puławskiej i kanadyjkarza Wiktora Głazunowa - cieszył się Marek Zachara, trener AZS AWF Gorzów.

23-25 kwietnia 2021 r. 2. Puchar Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym, Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Seniorów w Wałczu. Anna Puławska (AZS AWF Gorzów)
23-25 kwietnia 2021 r. 2. Puchar Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym, Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Seniorów w Wałczu. Anna Puławska (AZS AWF Gorzów)  Fot. Polski Związek Kajakowy

Anna Puławska wygrała wyścig finałowy w olimpijskiej konkurencji K1 na 500 m, była trzecia na 1000 m oraz wywalczyła czwarte miejsce w wyścigu K1 na 200 m. Mamy nadzieję, że zobaczymy naszą kajakarkę w Tokio w dwójce i czwórce.

23-25 kwietnia 2021 r. 2. Puchar Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym, Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Seniorów w Wałczu. Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów)
23-25 kwietnia 2021 r. 2. Puchar Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym, Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Seniorów w Wałczu. Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów)  Fot. Polski Związek Kajakowy

Wiktor Głazunow tydzień po tygodniu pokonał w Wałczu całą krajową czołówkę. Wcześniej na dwójce, a teraz na jedynce. Wygrał finał A w olimpijskiej konkurencji C1 na 1000 m i był drugi na 500 m. W aktualnej formie Głazunow ma wielką szansę, aby zdobyć przepustkę do Tokio i popłynąć w Japonii w kanadyjkowej jedynce i dwójce.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej