Firma Budimex zaczęła już naprawę jezdni w okolicach cerkwi, na gorzowskiej wylotówce w kierunku Kostrzyna. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami do piątku, 30 kwietnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To była jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Gorzowie.

– Aby zobrazować skalę tego wyzwania, podam, że oprócz samej ulicy Kostrzyńskiej zbudowanych zostało 20 zjazdów publicznych, 70 zjazdów indywidualnych, 13 skrzyżowań. To 33 tys. m kw. nawierzchni asfaltowej, 9 km krawężników, 3,5 km kanalizacji deszczowej – wyliczała Jolanta Paduch, kierownik referatu planowania i realizacji inwestycji w urzędzie miasta

Koszt tego wielkiego remontu to ok. 65 mln zł, w tym są dotacje z programów unijnych: na torowisko 10 mln zł i na drogę 27 mln zł. Prace trwały ponad dwa lata.

Ostatniej zimy, w niektórych miejscach pojawiły się dziury, które od razu, doraźnie zostały załatane. Pewnie asfalt został położony w czasie zbyt niskiej temperatury. Właśnie firma Budimex rozpoczęła prace gwarancyjne. Wymienia asfalt na na 120-metrowym odcinku północnej jezdni ul. Kostrzyńskiej, od przejścia dla pieszych na wysokości cerkwi, w kierunku Wieprzyc.

Wtorek, 27 kwietnia 2021 r. Naprawa nawierzchni na ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie
Wtorek, 27 kwietnia 2021 r. Naprawa nawierzchni na ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Na co muszą w najbliższych dniach zwrócić uwagę kierowcy? Na czas prac został zamknięty odcinek północnej jezdni al. 11 Listopada - od pl. Słonecznego do cerkwi oraz zawężenie pasa ruchu ul. Kostrzyńskiej. Ruch w kierunku Wieprzyc został przełożony na jezdnię południową, na której czasowo jeździmy w dwóch kierunkach.

Dodatkowo w miejscu zmiany przekroju drogowego ruch na ul. Kostrzyńskiej odbywa się wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną.

Wtorek, 27 kwietnia 2021 r. Naprawa nawierzchni na ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie
Wtorek, 27 kwietnia 2021 r. Naprawa nawierzchni na ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Wjazd na jezdnię południową, dla kierowców jadących od strony centrum, został zorganizowany na przejeździe przez torowisko za przystankiem „Os. Słoneczne”. Przejazd ten obecnie służy do zawracania dla kierowców jadących od Wieprzyc.

Czasowo został zamknięty wyjazd z pl. Słonecznego na al. 11 Listopada. Mieszkańcy ul. Słonecznej i pl. Słonecznego pojadą objazdem do ul. Olimpijskiej.

Uległy zmianie również trasy nocnych linii autobusowych, linii 401, T-2 oraz kursów zjazdowych, które w kierunku MZK od przejazdu za przystankiem „Os. Słoneczne” (przy Schronisku dla Bezdomnych Stowarzyszenia im. Brata Krystyna) do cerkwi, jadą południową jezdnią al. 11 Listopada (przez najazd na wiadukt). Zawieszony został przystanek „Pl. Słoneczny” w kierunku Wieprzyc.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej