W ostatnim meczu u siebie warciarze pobili Piasta Żmigród 4:0, a tydzień temu postraszyli na wyjeździe Ślęzę Wrocław, choć ostatecznie przegrali z drugą drużyną trzeciej grupy 0:1, po straconym golu już w 6. minucie.

- Zaczynamy, wracamy do tego, co pokazaliśmy z Piastem - zachęcał swoich kolegów przed meczem Robert Hirsz i gospodarze go posłuchali. Przez pół godziny układaliśmy sobie w głowie zdania, którymi będziemy opisywać pewność siebie i pomysł graczy Warty, ich zupełnie inną postawę niż w rundzie jesiennej, która zapewni im spokojne utrzymanie w trzeciej lidze.

Uwierzcie, naprawdę dobrze to wyglądało. W 13. minucie obrońca Zagłębia Milan Posmyk (zbieżność nazwisk z najlepszym strzelcem warciarzy przypadkowa) sfaulował Pawła Krauza w polu karnym i sędzia słusznie podyktował jedenastkę.

Sobota, 24 kwietnia 2021 r. Piłkarska trzecia liga: Warta Gorzów - Zagłębie II Lubin 1:2 (1:1)Sobota, 24 kwietnia 2021 r. Piłkarska trzecia liga: Warta Gorzów - Zagłębie II Lubin 1:2 (1:1) FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Rzut karny pewnie zamienił na pierwszego gola Paweł Posmyk, 21 lat starszy od Milana, ale wciąż bardzo młody i pełen werwy, jeśli chodzi o piłkarską formę. - Nie zatrzymujemy się, idziemy po kolejne gole - krzyczał skrzydłowy Warty Radosław Mikołajczak.

Niestety dalej padały już tylko bramki dla gości, którzy od momentu, gdy zaczęli przegrywać, doszli do głosu. Chłopcy głównie z roczników 2001 i 2002 wygrali ostatecznie 2:1. Oba gole strzelił 19-letni Daniel Dudziński, kapitan rezerw Zagłębia. Wytrzymał próbę nerwów na koniec meczu, gdzie w doliczonym czasie też celnie uderzył z rzutu karnego.

- Brak mi słów na to, co tu się wydarzyło - mówił wściekły Paweł Posmyk. - Powinniśmy to spotkanie zamknąć w pierwszej połowie, najdalej do 70. minuty. Jeśli jednak nie wykorzystujesz okazji, tak to się potem kończy.

W sobotę, 1 maja warciarze zagrają z Polonią w Bytomiu.

WARTA GORZÓW - ZAGŁĘBIE II LUBIN 1:2 (1:1)

BRAMKI: Posmyk (13. z karnego), Dudziński dwie (40., 90. z karnego)

WARTA: Lech - Nowakowski, Śledzicki, Sikorski, Stawikowski - Posmyk (69. min Bielawski), Siwiński, Szulc (82. min Szałas), Mikołajczak (82. min Poniedziałek) - Hirsz (69. min Surożyński), Krauz.

WYNIKI Z 27. KOLEJKI:

WARTA GORZÓW - Zagłębie II Lubin 1:2, Piast Żmigród - Foto Higiena Gać 1:1, MKS Kluczbork - Ślęza Wrocław 0:5, Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1, Polonia Stal Świdnica - Lechia Zielona Góra 0:4, Górnik II Zabrze - Rekord Bielsko-Biała 1:2, LKS Goczałkowice Zdrój - Polonia Nysa 4:0, GKS Pniówek 74 Pawłowice - ROW 1964 Rybnik 2:1, Miedź II Legnica - Stal Brzeg 1:3.

• 1. Ruch Chorzów 26 68 68:20
  • 2. Ślęza Wrocław 26 56 67:25
  • 3. Polonia Bytom 25 55 56:28
  • 4. GKS Pniówek 74 Pawłowice 26 55 49:29
  • 5. Lechia Zielona Góra 25 40 37:33
  • 6. LKS Goczałkowice Zdrój 26 39 45:40
  • 7. Zagłębie II Lubin 26 38 45:34
  • 8. Rekord Bielsko-Biała 25 37 42:32