Aktualnie piąta drużyna wśród trzecioligowców w trzeciej grupie, w ciągu tygodnia drugi raz odwiedziła północną część województwa. W 1/8 wojewódzkiego Pucharu Polski pokonała po dogrywce 5:3 Piast Karnin. Lechia prowadziła już w tamtym spotkaniu 3:0, ale rywale z klasy okręgowej zdołali doprowadzić do wyrównania.

Dziś, tym razem w Gorzowie, zielonogórzanie wystawili swój ligowy, najmocniejszy skład. - Wygranie pucharu też jest jednym z naszych celów, także, aby tego dokonać, będziemy musieli ograć Lechię - mówił trener Stilon Krzysztof Kaczmarczyk. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, w jakim piłkarskim miejscu jest aktualnie rywal z Zielonej Góry.

Gospodarze najbardziej cierpieli w początkowych minutach, na które wyszli trójką obrońców. To wtedy, porządnie naciśnięci, tracili piłkę pod swoją bramką, a zawodnicy Lechii, marnując okazję za okazją, parę razy łapali się za głowy, dziwiąc się, jak to nie wpadło.

Stilonowcy mieli jedną akcję. Z lewej strony, z ostrego kąta uderzał Wojciech Kurlapski, ale bramkarz Lechii Wojciech Fabisiak pewnie obronił. Zresztą dziś przez całe 90 minut był bezbłędny.

Środa, 21 kwietnia 2021 r. 1/4 Lubuskiego Pucharu Polski: Stilon Prosupport Gorzów - Lechia Zielona Góra 0:2 (0:1)Środa, 21 kwietnia 2021 r. 1/4 Lubuskiego Pucharu Polski: Stilon Prosupport Gorzów - Lechia Zielona Góra 0:2 (0:1) FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Gorzowianie przesunęli do przodu Kamila Ograbka i przeszli na grę z czwórką zawodników w defensywie. Nadal mieli kłopoty z konstruowaniem jakichkolwiek akcji, ale przynajmniej nie było już tych, przyprawiających o palpitację serca, prostych strat. Przewaga fizyczna, opanowanie, pewność siebie i dużo większe, piłkarskie doświadczenie - to wszystko mieli lechici.

Pierwszego gola goście strzelili po rzucie rożnym. Po pierwszym dośrodkowaniu piłka przeleciała na drugą stronę pola karnego Stilonu i wróciła pod bramkę gospodarzy. Mieliśmy jeszcze strącenie futbolówki, które oszukało obrońców oraz bramkarza niebiesko-białych. Kapitan trzecioligowców Artur Małecki trafił z najbliższej odległości.

Dalej mieliśmy najlepsze minuty stilonowców, w końcówce pierwszej połowy. Pewne interwencje Fabisiaka i jego przepiękną paradę po bombie Filipa Wiśniewskiego. I sytuację, gdzie sędzia powinien jednak zagwizdać rzut karny dla gorzowian, po zagraniu piłki ręką w polu karnym Lechii.

Jeszcze na początku drugiej części, Kacper Kalinowski ładnie dośrodkował piłkę na głowę Ograbka. Ten jednak, w dogodnej sytuacji, uderzył zbyt lekko.

W 76. minucie jedenastka dla Zielonej Góry została zauważona, a wynik ustalił Mariusz Kaczmarczyk. Trzecioligowcy nie musieli już forsować tempa, budować zbyt wielu akcji. I tak Stilon nie potrafił im już zaszkodzić. Wiemy, że niebiesko-biali są również na piątym miejscu w tabeli, ale w lubuskiej czwartej lidze. Tę różnicę było dziś na boisku widać.

STILON PROSUPPORT GORZÓW - LECHIA ZIELONA GÓRA 0:2 (0:1)

BRAMKI: Małecki (38.), Kaczmarczyk (76. z karnego)

STILON: Łodej - Ograbek (80. min Snowyda), Nidecki, Majerczyk - Kaniewski (56. min Dziduch), Świerczyński, F. Wiśniewski, Kalinowski (90. min Żak) - Surmaj (70. min Yoshida), Kurlapski (90. min Koszuta), Maliszewski (84. min G. Wiśniewski).

LECHIA: Fabisiak - Kocik, Ostrowski, Babij, Kaczmarczyk - Król (65. min Maćkowiak), Żukowski (76. Ekwueme), Athenstadt, Małecki (81. min Wasiak) - Mycan (87. min Wieczorek), Konieczny (68. min Stachurski, 90. min Budziński).