Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W środę, 21 kwietnia, wykonawca modernizacji DK22 planuje wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim. W związku z budową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej czasowo zostanie zamknięta część zachodnia ronda.

- Nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie w ciągu ulicy Walczaka, w stronę centrum. Nowa organizacja ruchu potrwa trzy, cztery dni robocze - przekazał Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Dla kierowców jadących na rondo Gdańskie od strony Strzelec Krajeńskich wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo, a jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Jednocześnie przygotowany zostanie objazd przez ul. Górczyńską (jezdnia północna), zawracanie na rondzie Niepodległości i powrót ul. Górczyńską do ronda Gdańskiego.

Utrudnienia dotyczyć będą również kierowców jadących ul. Zawackiej, dla których wyłączona czasowa zostanie możliwość skrętu w lewo na rondzie Gdańskim oraz zawracania. Objazd do ul. Walczaka i centrum realizowany będzie poprzez zawracanie na rondzie Niepodległości.

Kierowcy powinni liczyć się z tym, że utrudnienia na rondzie Górczyńskim będą wdrażane etapowo i potrwają do końca inwestycji, ponieważ w ramach modernizacji DK22 przewidziana jest kompleksowa przebudowa ronda wraz z przebudową torowiska tramwajowego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.