Przetarg na modernizację deptaku na ul. Hawelańskiej wraz ul. Wełniany Rynek na odcinku od Sikorskiego do Hawelańskiej został unieważniony.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wcześniej została podjęta decyzja, że w centrum Gorzowa utrzymane zostaną dotychczasowe deptaki na Wełnianym Rynku i na ul. Hawelańskiej schodzące się przy Studni Czarownic. Na pozostałych odcinkach tych ulic, a także na ul. Zabytkowej i Dzieci Wrzesińskich, ruch samochodowy zostanie ograniczony i uspokojony.

Dzięki temu będzie można stworzyć tzw. woonerf na części ul. Wełniany Rynek pomiędzy budynkami nr 2-12. To przestrzeń publiczna łącząca funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców.

Miasto chce zacząć od modernizacji deptaku na Hawelańskiej (odcinek od Sikorskiego do Studni Czarownic) wraz z ul. Wełniany Rynek na odcinku od Sikorskiego do Hawelańskiej. Ze względu na zakres prac (połączenie z budową sieci wodociągowej) pieniądze zostały zarezerwowane w budżecie miejskim - 2,4 mln zł, ale również przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - prawie 200 tys. zł.

W przetargu swoje oferty złożyły trzy firmy, ale żadna z nich nie została zaakceptowana. Postępowanie zostało unieważnione.

Najniższa oferta, przedstawiona przez firmę ze Świdnicy, została odrzucona, ponieważ jej treść była niezgodna z warunkami zamówienia. Miasto formalnie przyjęło dwie wyższe oferty, ale żadnej z nich nie mogło zaakceptować, bo nie chce przekroczyć kwoty przeznaczonej na tę modernizację, a tu trzeba by dołożyć prawie 1,5 mln zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej