Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trzy biletomaty stacjonarne w Gorzowie ruszyły na koniec marca. Najpierw można było w nich kupić jedynie jednorazowe bilety na tramwaj czy autobus.

Pierwsze urządzenia znajdziemy przed kasami biletowymi MZK przy ul. Drzymały, obok sklepu Stokrotka przy ul. Wróblewskiego oraz obok Pegazu przy ul. Marcinkowskiego. W tych biletomatach zapłacimy tylko bezgotówkowo, a więc kartą płatniczą lub BLIK-iem.

Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od poniedziałku, 19 kwietnia, w biletomatach pojawią się również bilety okresowe (7-dniowe, 14-dniowe, miesięczne i 3-miesięczne).

- Jeśli ktoś zdecyduje się zakupić bilet okresowy w jednym z biletomatów, nie może go laminować. Te bilety pod wpływem wysokiej temperatury laminarki po prostu zrobią się czarne. Przypomnienie zostanie też umieszczone na biletach - przekazał Marcin Pejski, rzecznik prasowy MZK.

Pod tym linkiem znajdziecie instrukcję zakupu biletów w biletomacie.

Nadal możemy też kupić bilety po staremu, czyli w kioskach i sklepach, kasach MZK przy ul. Drzymały i przy Marcinkowskiego na os. Staszica, a także w biletomatach w autobusach i tramwajach. W tych ostatnich zapłacimy jedynie monetami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.