Piątkowe pojedynki żużlowej PGE Ekstraligi już zostały przełożone na 24 kwietnia. Czy żużel tym razem przegra z pogodą 0:4? Prognozy pogody dla Grudziądza i Lublina nie są najlepsze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla zespołu GKM Grudziądz, który jest umieszczany w gronie walczących o utrzymanie w żużlowej ekstraklasie, każdy mecz domowy będzie szczególnej wagi. Wiemy nie od dziś, że własny tor w żużlu ma duże znaczenie. Również GKM właśnie w tych pojedynkach będzie szukał punktów na wagę pozostania w PGE Ekstralidze.

Grudziądzanie mieli dzisiaj jechać u siebie sparing z pierwszoligowym Wybrzeżem Gdańsk, ale te plany storpedował deszcz. Kapryśna aura to nie jest żaden sprzymierzeniec gospodarza, jeśli chodzi o przygotowanie nawierzchni pod siebie. Prognozy na najbliższe dni też nie są najlepsze, zresztą jak w całej Polsce. Spojrzyjmy za okno w Gorzowie, właśnie pada śnieg z deszczem. Dlatego jeśli w najbliższych godzinach dowiemy się, że mecz GKM - Stal zostanie opóźniony o tydzień, nie będziemy zdziwieni.

To będzie dodatkowy czas dla Duńczyka Andersa Thomsena, który upadł w ostatnim meczu z Motorem Lublin i uszkodził sobie kolano.

- Skontaktowałem się z lekarzami, zdecydowałem się na kilka dni wolnego i mam nadzieję, że wrócę do ścigania w Grudziądzu - przekazał Thomsen. W razie czego stalowcy mogą też skorzystać z zastępstwa zawodnika. To jednak mało prawdopodobne, bo wtedy żużlowiec z Danii musiałby mieć dłuższą przerwę w startach.

Mimo bardzo dobrego początku sezonu, zwycięstw z Unią w Lesznie i na gorzowskim torze z Motorem Lublin, zapowiada się, że w Grudziądzu dojdzie w Stali do zmiany w składzie na pozycji U24. W dwóch pierwszych spotkaniach szansę dostał Rafał Karczmarz, w ośmiu wyścigach zdobył 4 pkt. Teraz awizowany jest młody Duńczyk Marcus Birkemose. To byłby jego debiut w polskiej ekstraklasie.

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Niedziela, 18 kwietnia, godz. 16.30. Stadion GKM przy ul. Hallera w Grudziądzu. Transmisja w nSport+.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Anders Thomsen, 3. Martin Vaculik, 4. Marcus Birkemose, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Kamil Nowacki, 7. Wiktor Jasiński, 8. Rafał Karczmarz.

GKM: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Kenneth Bjerre, 11. Norbert Krakowiak, 12. Przemysław Pawlicki, 13. Nicki Pedersen, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Denis Zieliński, 16. Roman Lachbaum.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

niedziela, 18 kwietnia

godz. 16.30, nSport+ Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

godz. 19.15, nSport+ Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

  • 1. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 2 4 +20
  • 2. Betard Sparta Wrocław 1 2 +12
  • 3. Fogo Unia Leszno 2 2 +2
  • 4. eWinner Apator Toruń 2 2 0
  • 5. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 2 2 0
  • 6. Eltrox Włókniarz Częstochowa 1 0 -8
  • 7. Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 1 0 -12
  • 8. Motor Lublin 1 0 -14

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy. Ekipy z miejsc 5-7 zostają w lidze.

ZALEGŁE MECZE Z 1. KOLEJKI:

piątek, 23 kwietnia

godz. 18, Eleven Sports Motor Lublin - Eltrox Włókniarz Częstochowa

godz. 20.30 Eleven Sports Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław

ZALEGŁE MECZE Z 3. KOLEJKI:

sobota, 24 kwietnia

godz. 18, Eleven Sports Fogo Unia Leszno - eWinner Apator Toruń

godz. 20.30 Eleven Sports Eltrox Włókniarz Częstochowa - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

PROGRAM 4. KOLEJKI:

piątek, 30 kwietnia

godz. 18, Eleven Sports eWinner Apator Toruń - Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

godz. 20.30 Eleven Sports Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin

niedziela, 2 maja

godz. 16.30, nSport+ MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Eltrox Włókniarz Częstochowa

godz. 19.15, nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej