To największa w Polsce rywalizacja o miano wyróżniających się realizacji budowlanych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stacja Kultury w podgorzowskim Deszcznie bierze udział w konkursie Modernizacja Roku 2020, kategorii "małe jest piękne" – największej w Polsce rywalizacji o miano wyróżniających się realizacji budowlanych.

W głosowaniu internetowym do końca kwietnia każdy może oddać głos właśnie na ten projekt. Głos będzie ważny tylko przy potwierdzeniu go przez e-mail podany podczas głosowania. Można zagłosować na wybrany obiekt tylko raz z tego samego e-maila.

Link do głosowania.

Stacja Kultury już została uznana za modelowy przykład rewitalizacji. Stary dworzec kolejowy nie niszczeje, a został odnowiony i zyska nowe życie.

Gmina niszczejący dworzec przejęła za złotówkę w 2012 r. Znajdzie się tam dom kultury, biblioteka z przeszkloną czytelnią i salą multimedialną oraz klub seniora.

- Mamy ponad tysiąc seniorów. Chciałbym, żeby Stacja Kultury stała się ich miejscem spotkań, drugim domem. Czegoś takiego u nas zdecydowanie brakowało. Ta inwestycja to nasza duma - mówił Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Koszt tego projektu to ponad 3 mln zł. Stacja Kultury otrzymała 2,5 mln zł wsparcia z funduszy europejskich. - Dzięki wsparciu Unii Europejskiej możemy mieć w Deszcznie taki piękny obiekt - dodał Tymszan.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej