Pojedynek z najsłabszą drużyną grupy B pierwszej ligi to była formalność. Stal Gorzów wygrywa z Realem Astromal Leszno 28:18.

W 1. minucie Bartosz Starzyński dograł na koło do Dawida Pietrzkiewicza, który otworzył wynik dzisiejszego spotkania. Za chwilę strzelec pierwszego gola przechwycił piłkę w defensywie i podał ją do szybszego od wiatru Aleksandra Kryszenia - 2:0. W trzeciej naszej akcji, tym razem dobre rozegranie na lewe skrzydło i tam nie pomylił się Mateusz Stupiński - 3:0. Raziliśmy z różnych stron, bo już po 12 minutach na listę strzelców wpisało się sześciu naszych graczy.

Bardzo dużo w następnych minutach zależało przede wszystkim od samych stalowców. Jak byli skupieni, czy wystrzegali się prostych błędów, na ile pozwalali ostatniej drużynie w grupie B.

Na dużo pozwolili zawodnikom z Leszna na początku drugiej połowy, gdzie nasza przewaga zmalała jedynie do dwóch bramek - 15:13. Wtedy jednak żółto-niebiescy zdecydowanie przycisnęli pedał gazu. Szczelna obrona, znacznie uważniejszy atak i w 6 minut zanotowaliśmy serię 6:0. Znów tempo spada, bo tu zwycięzca mógł być tylko jeden.

Graliśmy pod publiczkę i byliśmy skuteczni, bo gole z wrzutek zdobyli Kryszeń oraz Stupiński. - Tylko szkoda, że tymi zagraniami nie możemy cieszyć kibiców, bo sportowcy rywalizują przy pustych trybunach. Mam nadzieję, że przynajmniej w internecie nas oglądają, dopingują i cieszą oko - powiedział Stupiński.

Można było też coś popróbować. Pierwszy raz po powrocie do gry w Stali, kwadrans w ofensywie na kole pokazał się Dominik Droździk. Tak czy siak, na koniec wyszło spodziewane plus 10 dla gorzowian.

Za tydzień gorzowianie mają w planach wyjazdowy rewanż z Borem w Obornikach Śląskich. U nas niespodziewanie zwyciężyli goście 30:29. Nadszedł czas, aby odebrać stracone punkty w hali rywala.

TL UBEZPIECZENIA STAL GORZÓW - REAL ASTROMAL LESZNO 28:18 (15:11)

STAL: Nowicki, Marciniak - Stupiński 8, Kryszeń 6, Starzyński 4, Gintowt 3, Pietrzkiewicz 3, Kłak 1, Bronowski 1, Renicki 1, Malarek 1, Droździk, Dzieciątkowski, Renicki.

WYNIKI Z 17. KOLEJKI:

TL UBEZPIECZENIA STAL GORZÓW - Real Astromal Leszno 28:18, Grunwald Poznań - UKS Kąty Wrocławskie 20:19, Szczypiorniak Gorzyce Wielkie - Siódemka Miedź Legnica 23:31, Olimp Grodków - Ostrovia Ostrów Wlkp. 18:26.

• 11. Real Astromal Leszno 15 9 310:394

Pierwszy zespół uzyska prawo gry w turnieju mistrzów pierwszej ligi i jeśli spełni kryteria licencyjne, walki o PGNIG Superligę. Trzy czołowe drużyny awansują do nowej Ligi Centralnej. Pozostali w sezonie 2021/22 utworzą pierwszą ligę, która stanie się trzecim poziomem rozgrywkowym.