Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Widzę powoli pewną poprawę i choć do normalności jeszcze daleko, jest nadzieja na lepsze wiadomości - przekazał Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala.

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w sobotę, 10 kwietnia, 24 856 nowych zakażeń, gdy wykonano 105 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 552 898 zarażeń koronawirusem. Niestety 58 176 osób zmarło. W woj. lubuskim mamy 577 nowych zakażeń i niestety aż 17 nowych przypadków śmiertelnych.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce jest zajętych 34 167 łóżek i 3373 respiratory. Ponad 430 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 10 kwietnia. Do tej pory wyzdrowiało 2 143 065 osób.

W woj. lubuskim jest zajętych 1068 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 1512 przygotowanych. Jest zajętych także 110 respiratorów na 157 przygotowanych.

Z centralnego raportu zakażeń koronawirusem wyczytaliśmy, że w ciągu ostatniej doby w Lubuskiem niestety zmarło aż 17 pacjentów z dodatnim wynikiem. Dziewięciu ze zmarłych miało choroby współistniejące. Cztery osoby pochodziły z powiatu zielonogórskiego, po trzy z powiatu strzelecko-drezdeneckiego i miasta Zielonej Góry, dwie z powiatu międzyrzeckiego.

W naszym regionie mamy 577 nowych przypadków, prawie 11 tys. osób jest poddanych kwarantannie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.