Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś ruszyła w Gorzowie nabór do żłobków miejskich. Rekrutacja odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Kartę przyjęcia dziecka do żłobka należy wypełnić na stronie http://www.eurzad.gorzow.pl/edu/nabory/ oraz dostarczyć do wybranego żłobka do 30 kwietnia.

Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia do placówki, nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w żłobku, zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

Harmonogram tegorocznego naboru:

  • od 15 do 30 kwietnia - elektroniczne składanie kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/opiekunów prawnych,
  • od 15 do 30 kwietnia - składanie wersji papierowej kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/opiekunów prawnych wraz z dokumentami potwierdzającymi daną sytuację,
  • od 1 do 15 maja - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną kart zgłoszenia i wymaganych dokumentów oraz wstępne przyjęcia dzieci do grup,
  • od 16 do 20 maja - wywieszenie w żłobku list dzieci przyjętych na nowy rok szkolny, nieprzyjętych, odrzuconych z przyczyn formalnych,
  • od 21 do 31 maja - zebranie z rodzicami, obecność obowiązkowa,
  • do 31 maja - zawieranie umów z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci przyjętych do żłobka określających szczegółowe zasady korzystania ze żłobka, niepodpisanie umowy w terminie oznacza rezygnację i skreślenie z listy dzieci przyjętych.

Przyjęcie dziecka do placówki odbywać się będzie według liczby uzyskanych punktów rekrutacyjnych do danej grupy wiekowej, zgodnie z liczbą wolnych miejsc, którymi dysponuje żłobek w danym roku szkolnym.

Szczegółowe informacje umieszczone są na stronach internetowych żłobków miejskich oraz na stronie dla kandydatów https://nabor-kandydat.edukacja.gorzow.pl/gorzow/News.

CZYTAJ TEŻ: Rondo przy katedrze, w Pocztową pod prąd, nowe buspasy. W centrum zaczął się wielki remont [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.