Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci weszli do mieszkania 44-letniego gorzowianina i należących do niego pomieszczeń gospodarczych we wtorek, 30 marca.

- Znaleźli tam ponad 900 sztang papierosów i 90 kilogramów krajanki tytoniowej - wyliczał mł. asp. Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. - Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli prawie 32 tys. zł w gotówce oraz 1300 euro. Cała kontrabanda została zabezpieczona, a mężczyzna zatrzymany. Gdyby nielegalne papierosy i krajanka tytoniowa trafiły na rynek, wówczas skarb państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego straciłby ponad 255 tys. zł.

Nielegalne papierosy zabezpieczone, podejrzany 44-letni gorzowianin zatrzymanyNielegalne papierosy zabezpieczone, podejrzany 44-letni gorzowianin zatrzymany Fot. Lubuska Policja

44-latek usłyszał zarzut związany z uchylaniem się od opodatkowania przez nieujawnienie właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania, jakim było posiadanie wyrobów akcyzowych w postaci papierosów oraz krajanki tytoniowej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.