Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Co prawda święta rządzą się swoimi prawami, mam jednak nadzieję, że te ostatnie dane o liczbie nowych dodatnich wyników to dobry prognostyk na następne dni. Ukłony dla tych, którzy nie mieli świąt. Trzymajcie się, jesteście wielcy – przekazał Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy we wtorek 6 kwietnia 8245 nowych zakażeń na 45 tys. wykonanych testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 456 709 zarażeń koronawirusem. Niestety, 55 065 osób zmarło.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce są zajęte 33 544 łóżka i 3315 respiratorów. Ponad 394 tys. osób jest poddanych kwarantannie – wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 6 kwietnia. Do tej pory wyzdrowiało 2 036 577 osób.

W województwie lubuskim jest zajętych 1071 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 1512 przygotowanych. Są zajęte także 122 respiratory na 157 przygotowanych.

Z centralnego raportu zakażeń koronawirusem wyczytaliśmy, że w ciągu ostatniej doby w Lubuskiem zmarło ośmiu pacjentów z dodatnim wynikiem. Tylko jeden ze zmarłych miał choroby współistniejące.

W naszym regionie mamy 205 nowych przypadków, ponad 10 tys. osób jest poddanych kwarantannie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.