Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Postęp prac obserwujemy od maja, bo wtedy konsorcjum firm ZUE i FDO rozpoczęło przebudowę półtorakilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta. Koszt tej inwestycji to 69 mln zł.

Dziś wykonawca przystąpił do prac przygotowawczych, które umożliwią przebudowę skrzyżowania ulic Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły.

- W związku z powyższym na wlocie skrzyżowania zamknięty został jeden pas do skrętu w lewo z ulicy Chrobrego w ulicę Wybickiego oraz jeden pas do skrętu w lewo z ulicy Jagiełły w ulicę Chrobrego - wyliczał Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

.. .

Następnie wykonawca w miejsce rozebranej wyspy wykona tymczasową nawierzchnię, którą będą poruszały się pojazdy w czasie przebudowy skrzyżowania. W ramach prac przygotowawczych usunięta zostanie również infrastruktura kolidująca z planowanym do wdrożenia etapem prac, czyli słup oświetleniowy, maszt sygnalizacji świetlnej oraz infrastruktura podziemna.

Od dzisiaj w centrum Gorzowa zaczną się także pojawiać znaki drogowe, które będą obowiązywać w czasie kilkumiesięcznej przebudowy skrzyżowania ulic Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły. Kolejny etap prac zacznie się zaraz po świętach. Wtedy kierowcy muszą spodziewać się jeszcze większych utrudnień, m.in. zamkniętej ulicy Chrobrego na wysokości Arsenału. Warto już dziś, jeśli to tylko możliwe, zaplanować sobie trasy alternatywne.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.