Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tor w Gorzowie stracił licencję po tym, jak przez prace budowlane wjechał na niego ciężki sprzęt i rozebrano bandę. Te działania nie wpłynęły na opóźnienie rozpoczęcia treningów na stadionie im. Edwarda Jancarza, bo te uniemożliwiała pogoda – mróz oraz opady śniegu i deszczu.

"Tor żużlowy w Gorzowie otrzymuje licencję i można już przeprowadzać treningi oraz sparingi" – taką informację otrzymali w poniedziałek stalowcy. O zgodę na organizowanie meczów ligowych mamy się postarać już po świętach, aby 11 kwietnia bez problemów zorganizować pierwszy pojedynek PGE Ekstraligi w sezonie 2021 w domu. Wtedy mamy się ścigać z Motorem Lublin.

Rozgrywki startują w najbliższy weekend. Na razie w terminarzu pozostały trzy spotkania. Na 23 kwietnia przełożono starcie Grudziądza z Wrocławiem ze względu na pozytywne testy na koronawirusa w zespole GKM. Jednym z żużlowców poddanych izolacji jest wychowanek Stali Mateusz Bartkowiak, wypożyczony na rok do grudziądzkiego klubu.

Stal czeka na otwarcie w Lesznie (niedziela 4 kwietnia, godz. 19.15) i zgodnie z przewidywaniami ruszy do ligowej walki z małą liczbą zaliczonych wcześniej poważniejszych wyścigów.

W poniedziałek jeszcze raz karty rozdawała pogoda. Deszcz storpedował Kryterium Asów w Bydgoszczy, gdzie mają się ścigać Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak ze Stali. Od wtorku zapowiadane jest jednak radykalne ocieplenie, temperatury nawet po 20 stopni Celsjusza. Bydgoski turniej przełożono na wtorek na godz. 15 (transmisja w TVP Sport).

Obok dwójki gorzowskich zawodników na liście startowej są m.in. Artiom Łaguta, Mikkel Michelsen, Piotr Protasiewicz i Grzegorz Zengota.

Kryterium Asów wraca do kalendarza po dłuższej przerwie, ostatni raz odbyło się w kwietniu 2012 r. Aż 14 razy w tych zmaganiach wygrywał Tomasz Gollob.

Stalowcy ciągle w planach mają sparing na toruńskiej Motoarenie. Zmienił się tylko termin. Ten aktualny to czwartek 1 kwietnia, godz. 16.30. Wszystkie imprezy żużlowcy w Polsce odbywają się przy pustych trybunach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.