Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Transport miejski w Gorzowie cały czas jest modernizowany, remontowana jest trakcja, pojawiają się nowoczesne autobusy i tramwaje. Teraz Miejski Zakład Komunikacji wraz z miastem rusza z pilotażowym programem systemu płatności za bilety.

Niedziela, 28 marca 2021 r. Nowe biletomaty w GorzowieNiedziela, 28 marca 2021 r. Nowe biletomaty w Gorzowie FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Trzy nowe biletomaty już zostały zamontowane i jak potwierdza informacja wyświetlana na ich ekranie, mają ruszyć we wtorek, 30 marca.

Pierwsze urządzenia znajdziemy przed kasami biletowymi MZK przy ul. Drzymały, obok sklepu Stokrotka przy ul. Wróblewskiego oraz obok Pegazu przy ul. Marcinkowskiego.

W tych biletomatach zapłacimy tylko bezgotówkowo, a więc kartą płatniczą lub BLIK-iem. Na razie kupimy w nich jednorazowe bilety na tramwaj czy autobus, a wkrótce także bilety okresowe.

Oczywiście nadal możemy też kupić bilety po staremu, czyli w kioskach i sklepach, kasach MZK przy ul. Drzymały i przy Marcinkowskiego na os. Staszica, a także w biletomatach w autobusach i tramwajach. W tych ostatnich zapłacimy jedynie monetami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.