Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Giełda nadal działa, zapraszamy w niedzielę. Od soboty mamy jednak poważniejsze obostrzenia, związane z pandemią koronawirusa, a więc i my musimy zadbać o jak największy komfort i bezpieczeństwo sprzedających oraz klientów - poinformował Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza giełdą.

Jednorazowo na giełdzie będzie mogło przebywać 300-400 osób. Liczba klientów na targowisku zależeć będzie od liczby stanowisk - nie więcej niż trzy osoby na jedno stanowisko handlowe.

OSiR przypomina o utrzymywaniu dwumetrowego dystansu, dokonywania zakupów w rękawiczkach ochronnych i korzystania ze środków dezynfekujących, które są dostępne przy wejściu i wyjściu z giełdy.

Od miesiąca na giełdzie zmieniła się forma pobierania płatności za parkowanie. Nie ma już inkasentów wydających bilety, a funkcjonują parkomaty.

Gorzowska giełda samochodowo-towarowa jest otwarta w godz. 7-15, w każdą niedzielę, z wyjątkiem świąt Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych oraz Wszystkich Świętych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.