Przed dzisiejszym spotkaniem w Gorzowie obie drużyny dzieliły 3 pkt, a łączyły je miejsca w strefie spadkowej.

Kluczowa postać Foto Higieny Gać to 25-letni Marcin Przybylski. Urodzony we Wrocławiu, były piłkarz Śląska, w tym sezonie zdobył aż 19 goli. Razem z Adamem Żakiem (Polonia Bytom) przewodził w klasyfikacji najlepszych snajperów w trzeciej grupie. Z Wartą jednak nie zagrał, bo pauzował za żółte kartki, co poważnie osłabiło siłę ofensywną gości. Wypadało to wykorzystać.

- Gać strzela, ale i traci sporo goli. To bardzo ważne w naszej aktualnej sytuacji ograć sąsiada i znów ruszyć w górę tabeli - mówił Mariusz Misiura, szkoleniowiec gospodarzy.

W rundzie jesiennej Przybylski trafił do siatki warciarzy, ale gorzowianie pokonali na wyjeździe Foto Higienę 3:1. To był drugi mecz naszego trzecioligowca pod wodzą Misiury i pierwsze nasze zwycięstwo oraz punkty w sezonie 2020/21.

Dziś zaczęliśmy mocno. Jeszcze nie skończyła się pierwsza minuta, a silnie uderzył zza pola karnego Artur Stawikowski. Czujny był jednak Tymoteusz Seweryn, którzy przeniósł piłkę nad poprzeczką. Bramkarz Foto Higieny 23 stycznia skończył dopiero 17 lat i przed tygodniem zadebiutował w trzeciej lidze.

Seweryn był czujny przy strzałach najaktywniejszego w Warcie Mateusza Surożyńskiego i do przerwy nie oglądaliśmy bramek. Zespół z Gaci prawie nic nie zdziałał w ataku, ale jednocześnie nie był jakoś specjalnie gnębiony w defensywie.

Głęboko oddychamy w 54. minucie, bo widzimy, że ta akcja gorzowian może być na wagę złota. Z prawej strony dośrodkował Stawikowski, wprost na głowę 25-letniego Dominika Siwińskiego, który z kilku metrów dał Warcie prowadzenie i jak się potem okazało, bezcenny komplet punktów.

„Zenek”, który tym razem pełnił rolę kapitana, w 88. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Nazbieraliśmy dziś sporo kartoników, zdecydowanie przerywając ofensywne próby gości, chcących odrobić straty. Rywale pojawiali się w okolicach naszego pola karnego, ale nic strasznego dla warciarzy z tego nie wynikało.

Jak zaczynała się 90. minuta, pojawiły się obrazy sprzed tygodnia, gdzie byliśmy bardzo blisko sprawienia sensacji. Prowadziliśmy z liderem, Ruchem Chorzów 1:0, a jednak w doliczonym czasie gry straciliśmy dwie bramki. Nic jednak nie zdarza się dwa razy. Nie zemściło się pudło z 87. minuty Pawła Posmyka, który strzałem głową powinien zamknąć dzisiejszy mecz. Warta ma siódme zwycięstwo w rozgrywkach!

W następnej kolejce warciarze zmierzą się w sobotę, 3 kwietnia z MKS w Kluczborku. W pierwszej rundzie, w roli gospodarza, przegraliśmy z MKS 1:2.

WARTA GORZÓW - FOTO HIGIENA GAĆ 1:0 (0:0)

BRAMKA: Siwiński (54.)

WARTA: Lech - Nowakowski (90. min Gołdyn), Śledzicki, Sikorski, Stawikowski - Bielawski, Szulc (71. min Szałas), Siwiński, Mikołajczak (71. min Poniedziałek) - Posmyk (89. min Hirsz), Surożyński.

WYNIKI Z 23. KOLEJKI:

WARTA GORZÓW - Foto Higiena Gać 1:0, Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 4:1, Polonia Stal Świdnica - Piast Żmigród 1:0, Górnik II Zabrze - Ślęza Wrocław 0:4, LKS Goczałkowice Zdrój - Zagłębie II Lubin 1:2, GKS Pniówek 74 Pawłowice - Polonia Bytom 1:1, Miedź II Legnica - Lechia Zielona Góra 0:1, Gwarek Tarnowskie Góry - Rekord Bielsko-Biała 3:3, Stal Brzeg - ROW 1964 Rybnik 1:2.

• 1. Ruch Chorzów 22 56 61:17
  • 2. Ślęza Wrocław 22 47 57:21
  • 3. Polonia Bytom 21 46 45:20
  • 4. GKS Pniówek 74 Pawłowice 22 43 40:27
  • 5. LKS Goczałkowice Zdrój 22 36 37:32
  • 6. Lechia Zielona Góra 21 33 31:31
  • 7. Zagłębie II Lubin 22 32 37:27
  • 8. MKS Kluczbork 22 29 37:42