Wykonawca tej wielkiej inwestycji w centrum Gorzowa przygotowuje się do ostatniego, czwartego etapu prac, czyli przebudowy ul. Chrobrego na wysokości Arsenału.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konsorcjum firm ZUE i FDO od maja 2021 r. rozpoczęło przebudowę półtorakilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta. Koszt tej inwestycji to 69 mln zł.

Wykonawca informuje, że aktualnie najbardziej zaawansowane prace są prowadzone od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do okolic budynku sądu, czyli na trzecim etapie inwestycji. Prowadzone są tam prace ziemne w zakresie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Na odcinku od skrzyżowania z ul. 30 Stycznia do skrzyżowania z ul. Borowskiego już ułożono torowisko tramwajowe. Odbywają się tu prace brukarskie, aktualnie jest brukowany odcinek ulic Krzywoustego - Borowskiego.

Przebudowa 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie
Przebudowa 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie  Fot. Bartłomiej Nowosielski / Urząd Miasta Gorzowa

Pojawiają się nowe fragmenty wylewek betonowych pod torowisko tramwajowe, m.in. na odcinkach ulic 30 Stycznia - Łokietka oraz Jagiellończyka - Borowskiego.

Ruch samochodowy przecinający ulice Chrobrego i Mieszka I odbywa się ulicami Łokietka oraz Borowskiego. Pozostałe przejazdy - ulice 30 Stycznia, Jagiellończyka i Mickiewicza - są wyłączone.

Wkrótce ruszy etap czwarty inwestycji, związany z przebudową ul Chrobrego na wysokości Arsenału, najbardziej uciążliwy dla kierowców, bo bardzo uczęszczane skrzyżowanie w centrum Gorzowa zostanie częściowo zamknięte na kilka miesięcy. Wstępnie te prace miały ruszyć w marcu, ale termin został przesunięty. Według nowych, czasowych wytycznych na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły prawdopodobnie zaczniemy jeździć po świętach wielkanocnych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej