Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński, w piątek, 19 marca, wykonawca modernizacji drogi krajowej nr 22 planuje wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim i w jego sąsiedztwie.

W związku z budową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej niezbędne jest czasowe zawężenie jezdni północnej ulicy Górczyńskiej do jednego pasa ruchu na długości ok. 70 m.

Najpierw zamknięty zostanie lewy pas ruchu ul. Górczyńskiej, natomiast w drugim etapie, ok. 6 kwietnia, zamknięty zostanie prawy pas ruchu ul. Górczyńskiej (wraz z zatoką autobusową).

Dodatkowo planowane jest zawężenie wlotu północnego od strony Strzelec Krajeńskich, gdzie zamknięty zostanie prawy pas ruchu ul. Walczaka.

Powyższe zmiany wprowadzone zostaną na co najmniej miesiąc.

Czwartek, 18 marca 2021 r. Utrudnienia na rondzie Gdańskim w GorzowieCzwartek, 18 marca 2021 r. Utrudnienia na rondzie Gdańskim w Gorzowie FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

W tym tygodniu wykonawca modernizacji drogi krajowej nr 22 na odcinkach, gdzie aktualnie prowadzone są roboty drogowe - na ulicach Walczaka oraz Zawackiej - wprowadził ograniczenie prędkości do 30 km/godz.

Ma to związek ze złym stanem istniejących nawierzchni dróg, po których prowadzony jest ruch, bezpośrednim sąsiedztwem budowy (pracujący sprzęt, dostawy materiałów itp.) oraz dużą liczbą wyjazdów z budowy, z których korzystają pojazdy wykonawcy robót.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.