Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przedsmak tego, jak za chwilę będziemy jeździć ul. Myśliborską, mamy już na zbudowanym wcześniej 600-metrowym odcinku od ronda Myśliborskiego do Europejskiego. Teraz trwają mocno zaawansowane prace związane z pozostałym fragmentem o długości ok. 2 km, aż do węzła S3.

Inwestycję za ok. 18 mln zł realizuje firma Budomex SA. Jeżdżąc w okolicach Myśliborskiej, jeszcze z dość poważnymi ograniczeniami, widzimy, że droga wojewódzka jest rozbudowywana do drogi dwujezdniowej o czterech pasach ruchu (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku). Pojawiły się dwa ronda, a także oświetlona ścieżka pieszo-rowerowa, z której już korzystają mieszkańcy.

Poniedziałek, 15 marca 2021 r. Rozbudowa ulicy Myśliborskiej w GorzowiePoniedziałek, 15 marca 2021 r. Rozbudowa ulicy Myśliborskiej w Gorzowie FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Całość miała być gotowa jeszcze w ubiegłym roku, na koniec listopada. – W czasie inwestycji wynikło wiele dodatkowych prac, związanych z kolizjami sieci uzbrojenia podziemnego, stąd przesunięcie terminu zakończenia na marzec 2021 roku – tłumaczył Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Teraz mamy jeszcze dodatkowe dwa miesiące zwłoki. Prace wstrzymała zima. Pandemia koronawirusa wydłużyła także procedury związane z uzyskaniem zgody, na użyczenie terenów w okolicach drogi ekspresowej S3, którymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przebudowa Myśliborskiej ma być ostatecznie gotowa na koniec maja.

CZYTAJ TEŻ: Część dawnego poligonu zamieni się w "Trasę Siedmiu Wzgórz". Miasto dołożyło 273 tys. zł

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.