Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Inwestycję „Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie mostu kolejowego w Gorzowie”, która kosztuje prawie 10 mln zł, realizuje firma Wuprinż z Poznania.

- Zostanie poprowadzone prawie 500 metrów rury wodociągowej o średnicy 600 milimetrów i dwie rury kanalizacyjne o długości około 440 metrów każda, o średnicy 450 milimetrów - opowiadał szef PWiK w Gorzowie. - Dlaczego dwie? Do takiego wniosku doszli nasi technicy, aby mieć taką rezerwę na wypadek ewentualnych, niespodziewanych zdarzeń.

Stare rury znikną z mostu kolejowego, a nowe, za pomocą specjalistycznego sprzętu do przewiertów pod dnem rzeki, zostaną poprowadzone pod Wartą, połączą ulice Garbary i Fabryczną.

Dzięki temu będzie można doprowadzić wodę z ujęcia w Siedlicach, zlokalizowanego wzdłuż lewego brzegu rzeki Warty, naprzeciw Czechowa. Nowym rurociągiem będą też odprowadzane ścieki z południowej części Gorzowa.

- W ten sposób zagwarantujemy zaopatrzenie w wodę naszych mieszkańców i okoliczne gminy. Do tego potrzebna była tak wyjątkowa, bardzo poważna inwestycja - dodał Bogusław Andrzejczak.

Piątek, 12 marca 2021 r. Zamknięte skrzyżowanie przy ul. Spichrzowej w Gorzowie, w związku z przebudową wodociągu i kanalizacji sanitarnej w tym  rejonie oraz przeprowadzeniem tych urządzeń pod rzeką WartąPiątek, 12 marca 2021 r. Zamknięte skrzyżowanie przy ul. Spichrzowej w Gorzowie, w związku z przebudową wodociągu i kanalizacji sanitarnej w tym rejonie oraz przeprowadzeniem tych urządzeń pod rzeką Wartą FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Kierowcy muszą szukać objazdów

Utrudnienia związane z zamknięciem skrzyżowania ulic Spichrzowej, Garbary, Składowej i Nadbrzeżnej potrwają do połowy kwietnia.

Do czasu zakończenia pierwszego etapu inwestycji, obowiązują następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • ul. Garbary, Składowa oraz Spichrzowa są drogami ślepymi, bez przejazdu;
  • na potrzeby prowadzonych prac na skrzyżowaniu na ul. Młyńskiej, Dworcowej oraz części ul. Nadbrzeżnej wprowadzony został ruch dwukierunkowy;
  • z ul. Dworcowej oraz jednokierunkowej ul. Sikorskiego (przy ZUS) udostępniony został wjazd na nowe rondo;
  • z mostu Staromiejskiego i ul. Spichrzowej do ul. Składowej i Jancarza został wytyczony objazd poprzez ul. Chrobrego (alternatywnie ul. Spichrzową i Młyńską), Sikorskiego i Dworcową;
  • od strony Wieprzyc do ul. Spichrzowej i mostu Staromiejskiego będzie można dojechać poprzez jednojezdniowy odcinek al. Konstytucji 3 Maja (alternatywnie przez ul. Jancarza i Dworcową), ul. Sikorskiego i ul. Młyńską.

CZYTAJ TEŻ: Jeszcze w marcu w centrum Gorzowa zamkną na kilka miesięcy jedno z najważniejszych skrzyżowań

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.