Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od początku pandemii koronawirusa trwa dyskusja, czy wirus gwałtowniej rozprzestrzenia się np. na basenach. Jeśli jednak tylko obostrzenia zostają zwiększone, te obiekty od razu są zamykane dla klientów indywidualnych.

Basenem na Słowiance mogliśmy się cieszyć od 12 lutego (cały czas były zamknięte baseny rekreacyjne). Pływalnia będzie otwarta jeszcze dzisiaj do godz. 21.45 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 6 - 21.45.

Od przyszłego tygodnia, co najmniej do 28 marca, z basenu będą mogli korzystać jedynie sportowcy.

Ze względu na dotychczasowe ograniczenia pandemiczne maksymalnie na basenie może przebywać 120 osób. Warto także na bieżąco kontrolować zajętość torów na stronie www.slowianka.pl, w zakładce „wolne tory”.

Lodowisko 'Słowianki' będzie otwarte od soboty mimo pandemiiLodowisko 'Słowianki' będzie otwarte od soboty mimo pandemii Fot. DARIUSZ BARAŃSKI

Na lodowisku przy gorzowskiej Słowiance można się jeszcze poślizgać dzisiaj do godz. 21 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 9-21. Godziny pracy rolby: 12, 15 i 18.

Niedziela, 14 marca, będzie ostatnim dniem sezonu. Patrząc na temperatury, lodowisko jeszcze mogłoby służyć mieszkańcom. Musi być jednak zamknięte, w związku z obostrzeniami, wprowadzanymi dla naszego województwa. Stąd decyzja, aby na tym obiekcie już nie czekać na ewentualne cofnięcie koronawirusowych zakazów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.