Być może już na dobre zapomnimy o nocnych, kilkustopniowych przymrozkach, za to słońce zajdzie za chmury, z których nawet przez kilka dni popada. Nie tylko w Gorzowie i okolicach, ale w całej Polsce, będzie też bardzo mocno wiało.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), po chłodnym, choć słonecznym początku tygodnia, od czwartku, 11 marca dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego. Ociepli się, ale zacznie mocno wiać, zwłaszcza na Wybrzeżu.

Również od czwartku są zapowiadane opady deszczu, momentami także intensywnie. Duży gradient baryczny spowoduje, że przede wszystkim będzie bardzo wietrznie, a na Bałtyku wystąpi sztorm.

Południowy wiatr skręcający na zachodni będzie silny, porywy mogą dochodzić do 70 km na godz., a na Wybrzeżu i obszarach podgórskich do 80 km na godz., w piątek nawet do 90 km na godz.

W sobotę i niedzielę wiatr już się nieco uspokoi, porywy wiatru nie powinny przekraczać 60 km na godz., tylko na Wybrzeżu będą dochodzić do 70 km na godz. Nadal miejscami będą występować opady deszczu.

Od czwartku zaczną rosnąć temperatury. W najbliższy weekend, w Gorzowie i okolicach, w dzień mamy mieć ok. 10 stopni Celsjusza, a w nocy ok. 4 stopni na plusie. Niestety deszcz i wiatr nie będą zachęcać do dłuższych spacerów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej