Z powodu problemów kadrowych zespół Pioniera Tychy dwa mecze ligowe oddał naszej drużynie walkowerem. Dopisując do dorobku unihokeistów I LO UKS Floorball Gorzów 6 pkt, widzimy ich na pierwszym miejscu w tabeli.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ekipom Floorball Gorzów i Pioniera Tychy „wisiał” zaległy mecz z pierwszej rundy, a także już zgodnie z planem, pojedynek rewanżowy. Wstępnie do tych spotkań, gdzie zdecydowanym faworytem byli gorzowianie, miało dojść w miniony weekend. Unihokeiści zostali jednak w domach, bo Pionier nie skompletował składu.

Od dobrej chwili jest już pewne, że nasza drużyna pierwszy raz w historii swoich występów w Ekstralidze Unihokeja Mężczyzn zagra w dodatkowych meczach o medale. W najlepszej czwórce najpewniej „zluzujemy” aktualnych mistrzów - Górali Nowy Targ. Patrząc na terminarz spotkań, finiszującego sezonu zasadniczej, obrońcy złota nawet przy dwóch zwycięstwach na koniec, nie dźwigną się z piątej pozycji.

Gorzowianom też pozostały dwa pojedynki, w których będą bronić pierwszej pozycji i jak najlepszego rozstawienia w fazie play-off.

6 marca nasi unihokeiści podejmą właśnie Górali z Nowego Targu, a tydzień później pojadą na mecz „na szczycie” z Bankówką Zielonka.

AKTUALNA TABELA EKSTRALIGI UNIHOKEJA MĘŻCZYZN:

  • 1. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 12 31 96:42
  • 2. Bankówka Zielonka 12 30 123:45
  • 3. Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 10 25 87:43
  • 4. Olimpia Łochów 12 20 75:70
  • 5. KS Górale Nowy Targ 12 15 63:86
  • 6. Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 12 7 65:110
  • 7. Pionier Tychy 10 5 23:95
  • 8. Olimpia Osowa Gdańsk 10 2 51:92

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 5.-6. zakończą sezon. Ekipa z siódmego miejsca zagra baraż z drugą drużyną z pierwszej ligi, a ósmy zespół spadnie do pierwszej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej