Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do gorzowskich samorządowych szkół podstawowych oraz liceów miasto zakupiło do tej pory 443 laptopy, 70 kamer internetowych, 74 zestawy komputerów stacjonarnych, 15 monitorów interaktywnych, 30 tabletów graficznych i dwa wizualizery.

- Wcześniej zakupiony sprzęt przekazaliśmy do szkół zawodowych, teraz zaopatrujemy szkoły podstawowe i licea - powiedziała wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała, która tym razem przekazała komputery uczniom „trzynastki”. - W ramach dwóch projektów zakupiliśmy ponad 1100 sztuk różnego rodzaju sprzętu, który służy uczniom i nauczycielom w trudnych czasach pandemii koronawirusa, ale przyda się również, już mam nadzieję, w wolnej od pandemii przyszłości.

- Przy podziale sprzętu decydowała liczba uczniów w szkole. Uznaliśmy, że jest to najbardziej sprawiedliwe kryterium, ale to szkoły określały, jaki sprzęt jest im najbardziej potrzebny – dodała Magdalena Łabuza z wydziału edukacji.

Wartość projektu „On-linowa edukacja” sięga 1,9 mln zł, a dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, przekroczyło 1,6 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Tu miałyby trafiać śmieci z całego regionu. Nowoczesna spalarnia ma powstać w Gorzowie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.