Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowscy zawodnicy już od poniedziałkowego poranka korzystają z hiszpańskiego słońca i meldują się z tras rowerowych. Młodzieżowcy pokonują kolejne wzniesienia we własnym gronie, okazuje się, że Szymon Woźniak dotrzymuje jednak kroku Bartoszowi Zmarzlikowi, dla którego przecież kolarstwo to wielka pasja.

A gdzie jest Martin Vaculik, nie widać go na żadnym zdjęciu ani filmie? Uważni kibice od razu zauważyli, że wśród stalowców w Hiszpanii są braki.

Vaculik pojawił się dzisiaj na rowerze, ale w swoim domu. - Jestem cały czas w kontakcie z chłopakami i choć w ten sposób staram się razem z nimi pokonywać kolejne górki - mówił żużlowiec. - Niestety przez restrykcje związane z koronawirusem, które są u nas na Słowacji, ostatecznie nie mogłem polecieć na Teneryfę. Widzimy się w Gorzowie już w marcu, na pierwszych treningach.

W ostatnich dniach jeden z jego bliskich miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem i automatycznie cała rodzina trafiła na kwarantannę. Vaculik ma czego żałować, bo też nie tylko jest świetnym żużlowcem, ale i zapalonym kolarzem.

Vaculik w ostatnim oknie transferowym, po dwóch sezonach spędzonych w Zielonej Górze, zdecydował się na powrót do Stali Gorzów, będzie również dalej ścigał się w Grand Prix.

W ostatnich tygodniach właściwie nie ruszał się z domu, nadrabiał rozłąkę z bliskimi w czasie wyjątkowego sezonu 2020. Jak sam przyznał, bardzo mu brakowało tego, aby być mężem i tatą na pełen etat.

- Będąc w Polsce, gdzie stosując się do restrykcji, udało się przejechać pełen sezon ligowy, z dala od żony i moich synów, również mi otworzyły się oczy na nasze życie - mówił Vaculik. - Wcześniej wolności nie docenialiśmy, teraz przekonaliśmy się, ile ona jest warta. Wierzę, że w najbliższych miesiącach będziemy już konsekwentnie wracać do normalności. Również żużla będzie znacznie więcej, także z kibicami na trybunach.

Poniżej ostatnie zdobycze Słowaka w PGE Ekstralidze i miejsca na listach klasyfikacyjnych:

  • 2020 r. (Zielona Góra): 5. miejsce – 196 pkt, 2,178,
  • 2019 r. (Zielona Góra): 4. miejsce – 218 pkt, 2,319,
  • 2018 r. (Gorzów): 11. miejsce – 113 pkt, 2,093,
  • 2017 r. (Gorzów): 11. miejsce – 169 pkt, 2,036,
  • 2016 r. (Toruń): 12. miejsce - 186 pkt, 2,000.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.