Ostatni ligowy mecz w domu żółto-niebiescy rozegrali 28 listopada, pokonali wtedy Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie 36:24. Rewanże w wyścigu o Ligę Centralną zaczęliśmy od ważnej wygranej w Poznaniu z Grunwaldem 22:20.

- Od początku na poważnie, pokażmy w Gorzowie, że potrafimy grać w piłkę ręczną - tak mobilizowali się goście przez wybiegnięciem na prezentację. W grupie B pierwszej ligi zajmują przedostatnie miejsce.

To właśnie grodkowianie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie od prowadzenia 2:0. - Przebiegając obok ławki rezerwowych Olimpu, radziłem zawodnikom, aby po meczu natychmiast kupili jakiś los, bo choć Czarek Marciniak bronił świetnie naszej bramki, to odbite piłki za każdym razem lądowały w rękach rywali, takie mieli szczęście. Jedna z nawet trzech dobitek w końcu wpadała do siatki - mówił kapitan Stali Mateusz Stupiński, który dwa razy trafił w 5. minucie i doprowadził do remisu 2:2.

Animuszu starczyło przeciwnikom na kwadrans. Z drugiej strony widzieliśmy, jak gorzowska machina z każdą minutą się rozkręca. Po raz drugi naszym zespołem kierowali trener Janusz Szopa z Łukaszem Bartnikiem, bo Oskarowi Serpinie (oglądał mecz z trybun) kończyło się dziś dwumeczowe zawieszenie za czerwoną kartkę we Wrocławiu, na koniec pierwszej rundy.

W końcu w 18. minucie Aleksander Kryszeń rzutem przez całe boisko - goście zdjęli bramkarza - wyprowadził Stal na pierwsze w spotkaniu prowadzenie 7:6, a za chwilę dwa razy poprawił w kontratakach. Do przerwy wygrywaliśmy 15:10, a w 40. minucie mieliśmy już osiem bramek przewagi - 21:13. Można było zagrać całym składem zgłoszonym do pojedynku.

Kolejny mecz ligowy gorzowianie zagrają za dwa tygodnie. Będą to derby w Zielonej Górze.

TL UBEZPIECZENIA STAL GORZÓW - OLIMP GRODKÓW 34:23 (15:10)

STAL: Marciniak, Nowicki - Stupiński 8, Kryszeń 8, Bronowski 5, Starzyński 3, Dzieciątkowski 3, Kłak 2, Pietrzkiewicz 2, Gałat 1, Szembek 1, Renicki 1, Droździk, Gintowt, Pedryc, Malarek.

WYNIKI Z 13. KOLEJKI:

TL UBEZPIECZENIA STAL GORZÓW - Olimp Grodków 34:23, Ostrovia Ostrów Wlkp. - Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 27:22, Siódemka Miedź Legnica - UKS Kąty Wrocławskie 26:26, w karnych 3:5, Bór Oborniki Śląskie - Real Astromal Leszno 21:23.

• 11. Real Astromal Leszno 11 6 230:282

Pierwszy zespół uzyska prawo gry w turnieju mistrzów pierwszej ligi, jeśli spełni kryteria licencyjne walki o PGNIG Superligę. Trzy czołowe drużyny awansują do nowej Ligi Centralnej. Pozostali w sezonie 2021/22 utworzą pierwszą ligę, która stanie się trzecim poziomem rozgrywkowym.