Od dzisiaj od godzin porannych na basenie gorzowskiej S這wianki mo瞠 przebywa jednocze郾ie 120 os鏏. Ch皻ni, kt鏎zy z ut瘰knieniem czekali na powr鏒 do p造wania, powinni regularnie zagl康a do zak豉dki "wolne tory" na stronie www.slowianka.pl. W pi徠ek po po逝dniu rusza te lodowisko. Tu na obiekcie b璠zie mog這 by jednocze郾ie 90 os鏏.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czasie gdy lockdown związany z pandemią koronawirusa był w Polsce największy, na Słowiance została przeprowadzona przerwa technologiczna. Basen olimpijski został gruntownie odświeżony. Pytanie, czy pływalnie w ogóle trzeba było zamykać, to zupełnie inna sprawa. Najważniejsze, że znów można z nich korzystać. Na razie od 12 do 28 lutego. Przynajmniej do końca lutego nadal są zamknięte baseny rekreacyjne oraz strefa saun.

Basen Słowianki ruszył dziś z samego rana i będzie czynny codziennie od godz. 6 do 21.45.

Z uwagi na odbywające się zajęcia sportowe trzeba na bieżąco kontrolować zajętość torów na stronie www.slowianka.pl, w zakładce „wolne tory”. W soboty i niedziele cała powierzchnia basenu sportowego będzie do użytku klientów indywidualnych.

Maksymalnie na basenie może przebywać 120 osób. W związku z tym pewnie czasami na swoją kolej trzeba będzie poczekać.

Osoby niepełnosprawne, posiadające kartę wstępu, mają basen dostępny w niedziele przez cały dzień.

Lodowisko 'Słowianki' będzie otwarte od soboty mimo pandemii
Lodowisko 'Słowianki' będzie otwarte od soboty mimo pandemii  Fot. DARIUSZ BARAŃSKI

Gorzowskie lodowisko przy Słowiance rusza dziś o godz. 16 i w piątki będzie dostępne do godz. 21. Od poniedziałku do czwartku jest otwarte w godz. 16-20, a w soboty i niedziele w godz. 9-21.

Maksymalna liczba osób jednocześnie przebywających na obiekcie to 90 osób. Tu też mogą wystąpić czasowe trudności w dostępie do usług, a także konieczność oczekiwania na wejście.

W weekendy, od godz. 8, wznowi działalność „Szkoła Jazdy na Łyżwach”. Ze wszystkimi uczestnikami kursu skontaktuje się telefonicznie kierownik lodowiska.

Słowianka apeluje, aby pamiętać, że basen i lodowisko znów są otwarte, ale mogą funkcjonować wyłącznie w pełnym reżimie sanitarnym. Tam, gdzie jest to konieczne, dezynfekcja, zasłanianie nosa i ust oraz dystans społeczny są obowiązkowe.

CZYTAJ TEŻ: Wypuścili z basenu na Słowiance ponad 2,5 mln litrów wody. W CSR generalne porządki

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej