To jest zaproszenie do udziału w konkursach związanych z Dniem Pamięci i Pojednania w Gorzowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przez cały tydzień, poprzedzający święto, na miejskim profilu facebookowym trwa konkurs z pytaniami dotyczącymi historii miasta.

Dla osób, które prawidłowo będą odpowiadać na pytania, do wygrania jubileuszowe wydawnictwo o historii święta oraz zestaw miejskich gadżetów (m.in. folder o mieście, plan miasta, komin sportowy, dzwonek rowerowy, bawełniana torba zakupowa, skarpetki, zestaw widokówek i przewodnik po murawach).

Miejskie Centrum Kultury również przyłącza się do obchodów Dnia Pamięci i Pojednania i przygotowało konkurs fotograficzny. Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży szkolnej w wieku od 15 do 20 lat, mieszkającej bądź uczącej się w Gorzowie.

Jego celem jest stworzenie „portretu” miasta i jego mieszkańców, uchwyconych w przestrzeni publicznej, w styczniu 2021 r.

„Jest to wyjątkowy czas, wart udokumentowania Waszym artystycznym i świeżym spojrzeniem. Nie jest tak dramatyczny jak 30 stycznia 1945, kiedy to Armia Czerwona wyparła wojska i administrację III Rzeszy kończąc niemiecką historię Landsberga. Niewiele zdjęć zachowało się z tamtych dni. Zadbajmy zatem o utrwalenie obrazu miasta w obecnym czasie” – czytamy na stronie MCK.

Dla finalistów konkursu przygotowano nagrody pieniężne. Uczestnicy konkursu otrzymają katalog zawierający fotografie zwycięzców i wyróżnień. Oceny prac w dwóch etapach dokona jury złożone z członków ZPAF i organizatora.

Pod tym linkiem znajdziecie regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia. Prace można nadsyłać do 10 lutego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej