Dzień po dniu zespół I LO UKS Floorball Gorzów rywalizował w ekstraklasie w swojej hali z Szarotką Nowy Targ. Raz w roli gościa, a nazajutrz jako gospodarze. - To były najtrudniejsze mecze w tym sezonie - przyznawali gorzowianie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na początku rozgrywek nasi unihokeiści zgodzili się przełożyć jeden z pojedynków fazy zasadniczej z Szarotką Nowy Targ na styczeń. Pod warunkiem: mecz i rewanż zagramy w jeden weekend w Gorzowie.

- Mogliśmy się wtedy nie zgodzić, wziąć tylko punkty, ale przecież w sporcie nie o to chodzi - powiedział Maciej Helman, szkoleniowiec Floorball Gorzów. - Wolimy grać, rozstrzygać wszystko na boisku. Nawet stwarzając możliwość do ewentualnego, mniej udanego występu.

Taki właśnie przytrafił się naszej drużynie w pierwszym spotkaniu z Szarotką. Po pierwszej wyrównanej tercji, drugą przegraliśmy aż 2:6. W końcu w tym sezonie znaleźliśmy pogromcę.

Gorzowianie w rewanżu udowodnili jednak, że są klasowym zespołem, błyskawicznie wyciągnęli wnioski. Tym razem to ekipa z Nowego Targu musiała się ostro napocić, aby choć doprowadzić do dogrywki i zarobić jeden duży punkt. Tu jest mały niedosyt, bo w 51. minucie wygrywaliśmy już 4:2. Ostatecznie, tak samo jak w innym styczniowym starciu w domu z Olimpią Łochów, zwyciężyliśmy 5:4, a złotego gola znów strzelił Maksym Helman. Asystował mu Paweł Kleinhardt.

Szarotka wywozi zatem z Gorzowa 4 pkt i mija nasz zespół w tabeli. Jesteśmy już jednak bardzo blisko awansu pierwszy raz w historii do fazy play-off, dla najlepszej czwórki ligi.

W następny weekend gorzowianie mają w terminarzu kolejny mecz w swojej hali z Akademią Unihokeja Politechniki Łódzkiej.

GORĄCY POTOK SZAROTKA NOWY TARG - I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 11:5

TERCJE: 2:2, 6:2, 3:1.

FLOORBALL: Jastrzębski - Połomka 2, J. Kleinhardt 1, Bojko 1, Łata 1, P. Kleinhardt, Helman, Chochowski, Łukaszewski, Kozubal, Korpan, Kaczmarek, Domański, Karski, Wójcik, Popiołkowski, Darłak.

I LO UKS FLOORBALL GORZÓW - GORĄCY POTOK SZAROTKA NOWY TARG po dogrywce 5:4

TERCJE: 1:1, 2:1, 1:2. DOGRYWKA: 1:0

FLOORBALL: Jastrzębski - Karski 1, Popiołkowski 1, Bojko 1, Łata 1, Helman 1, Chochowski, Łukaszewski, Połomka, Korpan, P. Kleinhardt, Kozubal, J. Kleinhardt, Domański, Karski, Wójcik, Darłak.

AKTUALNA TABELA EKSTRALIGI UNIHOKEJA MĘŻCZYZN:

  • 1. Bankówka Zielonka 9 21 76:43
  • 2. Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 8 19 61:34
  • 3. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 8 19 61:35
  • 4. Olimpia Łochów 8 13 45:47
  • 5. Górale Nowy Targ 9 10 40:65
  • 6. Pionier Tychy 4 5 21:30
  • 7. Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 8 4 43:63
  • 8. Olimpia Osowa Gdańsk 8 2 40:70

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 5.-6. zakończą sezon. Ekipa z siódmego miejsca zagra baraż z drugą drużyną z pierwszej ligi, a ósmy zespół spadnie do pierwszej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej