Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kierowcy powinni zapoznać się ze zmianami w organizacji ruchu, mamy także czasowe zmiany w komunikacji miejskiej.

Całkowicie zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Mieszka I i Mickiewicza. Nadal zamknięty dla ruchu będzie również odcinek ul. Mieszka I od Borowskiego do Mickiewicza.

Ulica Krasińskiego stanie się drogą bez przejazdu od strony Mieszka I, dlatego zostanie wprowadzony na niej ruch dwukierunkowy i wystąpią ograniczenia w parkowaniu pojazdów po jednej stronie. Na odcinku ok. 100 metrów ulicy Mieszka I, od Roosevelta do budynku sądu, możliwy będzie ruch dwukierunkowy. Tędy będzie można dojechać do sądu i przychodni oraz podwórka, bez możliwości dojazdu do ul. Mickiewicza i Krasińskiego. Tam droga będzie ślepa.

Ulica Mickiewicza od Dąbrowskiego oraz od Kosynierów Gdyńskich funkcjonować będzie jako droga ślepa.

Tymczasowo zostanie zlikwidowany przystanek autobusowy na ul. Mieszka I, naprzeciwko sądu.

Otwarty dla ruchu dwukierunkowego będzie przejazd przez ul. Chrobrego, w ciągu ul. Borowskiego. W drugiej fazie tego etapu, planowane jest również otwarcie przejazdu w ciągu ul. Jagiellończyka dla ruchu jednokierunkowego. Powyższe możliwe będzie po zakończeniu prac archeologicznych i ułożeniu nawierzchni umożliwiającej przejazd.

Pozostałe przejazdy poprzeczne przez teren budowy (ul. Mieszka I i Chrobrego) nie zmieniają się:

  • otwarty będzie przejazd przez ul. Krzywoustego (dla ruchu jednokierunkowego od Dąbrowskiego do Armii Polskiej),
  • możliwy będzie również przejazd przez plac budowy w ciągu ul. 30 Stycznia (przejazd jednokierunkowy od Dąbrowskiego do Chrobrego).

Dla zamkniętej ulicy Mieszka I i przejazdów w ciągu dróg poprzecznych zorganizowane zostaną objazdy, które oznakowane zostaną tablicami drogowymi. Schemat tras objazdu przedstawiono na powyższej mapiep przygotowanej przez wydział dróg.

Przypominamy również czasowe zmiany w komunikacji miejskiej.

Zmianie ulegną trasy linii autobusowych nr T 2, 104, 134, 503, 505. W kierunku pętli: Piaski, Ustronie i Dekerta-Szpital autobusy od przystanku Mickiewicza pojadą objazdem ulicami Kosynierów Gdyńskich, Franklina Roosevelta i na skrzyżowaniu z ulicą Kazimierza Wielkiego wrócą na stałe trasy. Przy ulicy Kazimierza Wielkiego (posesja nr 4) zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy dla linii nr T 2, 503, 505.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.