Taki kierunek wyjazdu zaproponowali żużlowcy Stali Gorzów przygotowujący się do sezonu 2021. Na Teneryfę mieliby ruszyć w połowie lutego. - Cały czas monitorujemy obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. To one zdecydują, czy gdziekolwiek uda nam się pojechać - zaznacza trener Stanisław Chomski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aktualnymi obostrzeniami są zainteresowani również żużlowi kadrowicze, bo z nowym trenerem seniorskiej reprezentacji Polski mają się spotkać 1 lutego.

Stalowcy wcześniej regularnie wyjeżdżali całą drużyną w góry, choć indywidualnie wybierali inne kierunki. Dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik od dawna szuka ciepła zimą, gdzie w słońcu można pobiegać, pojeździć na rowerze czy motocrossie.

Za trzy tygodnie gorzowianie chcą obrać kierunek na Teneryfę. - Obóz ma potrwać osiem dni, od 14 do 21 lutego - powiedział trener Stali Stanisław Chomski. - Rozmawiamy z zawodnikami i ogólnie to oni wskazali taki kierunek. Tu nie chodzi tylko o to, żeby zmienić otoczenie i wyjechać za granicę. Przede wszystkim szukamy komfortowych warunków do treningu.

Razem z żużlowcami wybiera się sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu. Najważniejsze jest jednak pytanie: czy w ogóle, w połowie lutego, uda się bez przeszkód wyjechać z Polski?

- Widzimy, co się dzieje, jeżeli nie będzie wyjazdu na Teneryfę, to nigdzie nie pojedziemy, bo wszystko jest pozamykane - przyznał trener Chomski. - Trudno tu mówić o planie awaryjnym. Jeśli nawet tydzień przed naszym, planowanym terminem okaże się, że loty są odwołane, to wówczas nie szukamy czegoś, co będzie nam utrudniało, tylko to, co nam będzie ułatwiało realizację naszego planu. Wtedy zobaczymy, gdzie jest możliwość zorganizowania takiego przedsięwzięcia. Przy aktualnych, pandemicznych obostrzeniach, które nie wiadomo kiedy się skończą, nie mogę zaplanować, że jeżeli nie wyjdzie nam wyjazd na Teneryfę, to pojedziemy do Zakopanego czy Arłamowa, bo na tę chwilę te ośrodki są nieczynne - zakończył gorzowski szkoleniowiec.

PROGRAM 1. KOLEJKI ŻUŻLOWEJ PGE EKSTRALIGI 2021:

sobota, 3 kwietnia

Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław

Eleven Sports Motor Lublin - Eltrox Włókniarz Częstochowa

niedziela, 4 kwietnia

nSport+ Fogo Unia Leszno - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

nSport+ eWinner Apator Toruń - Falubaz Zielona Góra

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek, 9 kwietnia

Eleven Sports Betard Sparta Wrocław - eWinner Apator Toruń

Eleven Sports Falubaz Zielona Góra - MrGarden GKM Grudziądz

niedziela, 11 kwietnia

nSport+ MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Motor Lublin

nSport+ Eltrox Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej