Dalej będziemy więc śledzić postępy naszej drużyny piłkarzy ręcznych i gorzowianina Michała Olejniczaka. Polska zdecydowanie dziś wygrywa z Brazylią 33:23 (13:11).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oba zespoły, przed wyjściem na boisko, znały już wynik pierwszego wtorkowego meczu w grupie B. Porażka Tunezji z Hiszpanią 30:36 (14:17) wyeliminowała wicemistrzów Afryki z turnieju. Oznaczało to, że ekipy Polski i Brazylii miały już zapewniony awans. Kwestią do rozstrzygnięcia było to, z którego dokona się to miejsca w tabeli i z jakim dorobkiem punktowym zespoły awansują dalej.

- Podchodziliśmy do tego meczu z dużym respektem, bo Polska na ostatnich dużych imprezach przegrywała z Brazylią, to naprawdę mocny rywal - mówił po wygranym spotkaniu szczęśliwy trener naszej kadry piłkarzy ręcznych Patryk Rombel. - Jestem dumny z mojego zespołu. Każdy, kto wychodził na boisko, robił swoje, a jaki był tego efekt, widać po wyniku. Mam nadzieję, że ten poziom utrzymamy w następnej rundzie.

Po niezłej pierwszej połowie w drugiej Polacy zagrali po prostu znakomicie. Zabrali Brazylijczykom wszelkie marzenia o korzystnym wyniku. To naprawdę bardzo dobrze się oglądało. Nasz młody zespół, głodny pierwszych poważniejszych sukcesów, zaskakuje bardzo pozytywnie, tworzy się fajny, coraz groźniejszy kolektyw.

Michał Olejniczak podczas meczu Polska-Brazylia na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej w Egipcie.
Michał Olejniczak podczas meczu Polska-Brazylia na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej w Egipcie.  KHALED ELFIQI / AFP / EAST NEWS

Niespełna 20-letni Michał Olejniczak, wychowanek UKS Miś Gorzów, obecnie zawodnik Vive Kielce, zagrał prawie 29 min, zdobył dwa gole, oba do przerwy na 9:9 i 13:11. Ma teraz, jak cała nasza drużyna, chwilę na zasłużoną, wielką radość.

Grupa B w następnej fazie połączy się z grupą A, z której zakwalifikowały się Niemcy, Węgry i Urugwaj. Właśnie z tymi ekipami Polacy zagrają teraz w Egipcie. Zaczną od pojedynku z Urugwajczykami w czwartek, 21 stycznia.

KOŃCOWA TABELA GRUPY B:

  • 1. Hiszpania 3 5 92:85
  • 2. POLSKA 3 4 89:78
  • 3. Brazylia 3 2 84:94
  • 4. Tunezja 3 1 90:98

TABELA GRUPY PIERWSZEJ W DRUGIEJ RUNDZIE MŚ, Z ZALICZENIEM MECZÓW Z PIERWSZEJ RUNDY:

  • 1. Węgry 2 4 72:46
  • 2. Hiszpania 2 3 56:55
  • 3. Niemcy 2 2 71:43
  • 4. POLSKA 2 2 59:50
  • 5. Brazylia 2 1 52:62
  • 6. Urugwaj 2 0 32:77
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej