Prezydent zdecydował o przeznaczeniu kolejnych 22 mieszkań komunalnych do remontu przez przyszłych najemców. To szansa na szybsze otrzymanie miejskiego lokum.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieszkania komunalne przeznaczone do remontu przez przyszłych lokatorów są wynajmowane po uzyskaniu pozytywnej opinii Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony na rok 2021, jeżeli wyrażą one wolę wykonania prac remontowych.

Oddawanie gorzowianom mieszkań z zasobów komunalnych pod warunkiem samodzielnego remontu to jeden z elementów nowej polityki mieszkaniowej miasta, wypracowanej wspólnie przez radnych i urzędników.

Mieszkania do remontu są różnej wielkości i w różnym standardzie, znajdują się też w różnych lokalizacjach w mieście. Listę można znaleźć pod tym linkiem.

Wykaz 22 mieszkań znajduje się również na tablicy ogłoszeń w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26 oraz w Urzędzie Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3-4.

Przyszły najemca dostaje od miasta szczegółowy zakres prac do wykonania. Na remont ma trzy miesiące od chwili przejęcia mieszkania.

Termin składania ofert upływa z dniem 29 stycznia 2021 r.

Szczegółowe informacje dostępne są pod nr. tel. 95 7355 756 lub w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26, pok. nr 11.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej