Wtedy zostanie oddane nowe przedszkole na Osiedlu Europejskim, z którego będzie korzystać 100 dzieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe przedszkole na Osiedlu Europejskim będzie miało powierzchnię ponad 500 m kw., od września zostaną w nim utworzone cztery oddziały, dla 100 dzieci. Ma spełniać wszelkie standardy i normy określone przepisami, a koszt po stronie rodzica będzie taki jak w przedszkolach samorządowych. Do otwarcia zostaną przygotowane pomieszczenia, w budynku udostępnionym przez dewelopera budującego osiedle. Ruszy także rekrutacja personelu oświatowego i administracyjnego oraz nabór dzieci.

Prezydent Jacek Wójcicki i wiceprezydent Małgorzata Domagała podpisali list intencyjny z Remigiuszem i Kacprem Stein. Przedsiębiorcami zajmującymi się budowaniem i prowadzeniem przedszkoli. Gorzowskie przedszkole będzie 12. przez nich prowadzonym.

- Pierwsze przedszkole publiczne, prowadzone przez operatorów prywatnych, założyliśmy w 2007 roku na terenie gminy Swarzędz - powiedział Remigiusz Stein. - Od tamtego czasu prowadzimy już 11 przedszkoli na terenie wielu wielkopolskich gmin. Teraz dochodzi jeszcze przedszkole w Gorzowie, w bardzo dobrym standardzie i z placem zabaw.

Na taką wiadomość wyczekiwali mieszkańcy os. Europejskiego. - Otworzymy we wrześniu przedszkole, należące do prywatnej spółki, ale będzie przedszkolem publicznym – dodał prezydent Wójcicki.

- Obecnie mamy w mieście 29 przedszkoli, w tym trzy integracyjne i około 4 tysiące przedszkolaków - wyliczała wiceprezydent Domagała. - Czekamy zatem na przedszkole numer 30. Według naszych obliczeń, po jego otwarciu, wszystkie potrzeby w zakresie opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym zostaną w Gorzowie spełnione.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej