Dzięki nowym oddziałom przedszkolnym, które powstały w Szkole Podstawowej nr 20 przy Szarych Szeregów, na zajęcia ruszy 50 trzylatków, również te, które czekały na nowe miejsca w Gorzowie na liście rezerwowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- To właśnie Górczyn jest gorzowskim osiedlem, na którym miejsca w przedszkolach są na wagę złota. Zależało nam na tym, by właśnie w tym rejonie powstały te dwa nowe oddziały - powiedziała Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji urzędu miasta.

Nowe oddziały to efekt projektu „Przedszkolaki na Górczynie”, którego celem jest zwiększenie liczby dzieci z Gorzowa objętych edukacją przedszkolną. Wartość projektu to ponad 950 tys. zł. Ponad 808 tys. zł to dofinansowanie unijne, a ponad 142 tys. zł to wkład własny miasta.

Oddziały utworzone w nowej części Szkoły Podstawowej nr 20 zostały wyposażone w nowy sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne. Dzieci mają do dyspozycji interaktywny monitor, a także „magiczny dywan”, czyli interaktywną podłogę. Projekt zapewni też roczne wynagrodzenie nauczycieli i obsługi, później ten obowiązek przejmie miasto. Nauczyciele przedszkola będą mogli też skorzystać z doskonalenia zawodowego.

- Mamy w naszym przedszkolu dzieci z całego miasta, choć najwięcej ich jest oczywiście z Górczyna. Cieszę się bardzo z dodatkowych miejsc, bo wiem, jak rodzice na nie wyczekiwali. W najbliższych miesiącach będziemy jeszcze nowe oddziały doposażać, choćby chcemy dokupić sprzęt sportowy. Od najbliższego poniedziałku czekamy już jednak na maluchy na pierwszych zajęciach - mówiła dyrektor przedszkola Maria Wieczorek.

CZYTAJ TEŻ: W Gorzowie będą miejsca dla kolejnych 50 przedszkolaków

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej