Płonęła kamienica w centrum Sulęcina. Ogień do godz. 5 rano 2 stycznia gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pożar w jednej z kamienic na placu Czarnieckiego w Sulęcinie wybuchł w Nowy Rok późnym wieczorem, po godz. 21. Informował o nim portal Sulecin24.pl. Straż pożarna walczyła z ogniem przez osiem godzin, akcja gaśnicza skończyła się dopiero ok. godz. 5 rano. Wzięło w niej udział kilkanaście jednostek straży.

Ogniem zajął się cały dach kamienicy, doszczętnie spłonęło też jedno z mieszkań. Inne mieszkania (w budynku były ich cztery) nadają się do generalnego remontu.

Budynek znajdował się w zabudowie szeregowej, było więc duże ryzyko, że pożar obejmie również sąsiednie kamienice. Sąsiednie budynki co prawda też ucierpiały, bo ogień przeniósł się również na ich dachy, ale straty nie są bardzo duże.

W pożarze nikt poważnie nie ucierpiał. Dwie osoby trafiły do szpitala z lekkimi objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Na Facebooku powstała grupa "Sulęcin pomoc pogorzelcom", gdzie można pomóc osobom, które ucierpiały w pożarze. Potrzebne są m.in. ubrania czy pościel.

Na portalu zrzutka.pl została też utworzona zbiórka na rzecz pogorzelców, jej organizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie Lubuskim.

- Niestety nie dla wszystkich Nowy Rok zaczął się szczęśliwie. W nocy 1 stycznia 2021 r. wybuchł pożar kamienicy na pl. Czarnieckiego w Sulęcinie. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i zajmował sąsiednie budynki. Poszkodowanych zostało kilka rodzin, które straciły dorobek całego życia. Środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby, w tym ubrań, oraz na pomoc w wyremontowaniu zniszczonych mieszkań. Pomóżmy poszkodowanym w szybkim powrocie do domów! - piszą organizatorzy zbiórki.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej