Jak już broniła bramki TKKF Stilon, to gorzowska drużyna kobieca piłki nożnej była najlepsza w kraju. Eleonora Sikora, gdy zajęła się trenerką, jako pierwsza w Polsce uzyskała licencję UEFA A. Niestety, odeszła na zawsze, zdecydowanie przedwcześnie. Miała 57 lat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Eleonora Sikora urodziła się 5 marca 1963 r. w Hrubieszowie. W Gorzowie kojarzymy ją z drużyną TKKF Stilon, kobiecym futbolem, a potem z Zamiejscowym Wydziałem Kultury Fizycznej.

Jako bramkarka sięgała z gorzowskim zespołem po najważniejsze laury w Polsce, zagrała również w seniorskiej reprezentacji naszego kraju.

Po zakończeniu kariery zawodniczej została cenioną trenerką, także na stałe związała się z uczelnią sportową w Gorzowie, gdzie była starszym wykładowcą. Była także kolejną osobą z woj. lubuskiego w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie została skierowana do komisji piłkarstwa kobiecego. Działała w niej do 2016 r.

„Najlepsza trenerka. Wspaniały wykładowca, nigdy nie odmówiła pomocy. Kilkanaście lat uczyłem się od pani Eleonory kobiecej piłki nożnej.” - w taki sposób żegnają Eleonorę Sikorę ci, którzy mieli ją okazję poznać.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej